Afirmacje

Rozwój duchowy

Afirmacje. Co to takiego? Jak je tworzyć?

Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że to co mówisz i myślisz ma ogromny wpływ na Twoje życie. Mową i myślą przyciągamy wybrane energie do swojego życia. Afirmacje to świetny sposób na to, by zamanifestować swoje pragnienia. Czym dokładnie są i jak działają? Jak poprawnie stworzyć afirmacje?

Co to Afirmacja?

Samo słowo Afirmacja wywodzi się od łacińskiego słowa „affirmatio„, co oznacza zgodę, potwierdzenie faktu. Pod tym pojęciem kryją się pozytywne zdania, które mają za zadanie wpłynąć na nasze myśli. Odpowiednio stworzone afirmacje pozwolą na zmianę energetyki w naszym życiu i przyciągnięcie do niego naszych pragnień.

Afirmacje – jaki mają wpływ na nasze życie?

Regularne stosowanie afirmacji ma ogromny wpływ na nasze życie. Często nie doceniamy potęgi słów, a tak naprawdę to przez wypowiedziane słowa możemy kształtować rzeczywistość. Pamiętajmy jednak o tym, aby używać afirmacji tylko i wyłącznie w czystych intencjach i pozytywnych celach.
Przykłady działania afirmacji:

  • zmiana energii życiowej
  • podwyższenie samooceny
  • otwartość na relacje międzyludzkie
  • otwartość na zmiany i nowe doświadczenia
  • przyciąganie miłości, odpowiedniego partnera
  • poprawa zdrowia
  • przyciąganie energii finansów
  • kształtowanie pozytywnych cech
  • usunięcie lęków i blokad
  • przyciągnięcie sukcesów zawodowych

To tylko kilka kluczowych przykładów, w których pomogą nam afirmacje. Tak naprawdę całej ich mocy nie da się opisać – możemy je stosować na każdej płaszczyźnie.

Jak poprawnie tworzyć afirmacje?

Słowa mają ogromną moc – to już wiemy. Należy jednak pamiętać, że słowo może zarówno dawać, jak i odbierać. Z tego powodu tak ważne jest tworzenie odpowiednich afirmacji. Źle tworzone mogą działać wręcz odwrotnie niż jest to w zaplanowane w naszych zamiarach. Przedstawię kilka najważniejszych zasad, o których trzeba koniecznie pamiętać przy układaniu zdań afirmacyjnych.

W afirmacji nie może występować słowo „NIE”

„NIE” jest zaprzeczeniem. „NIE” nie jest słyszalne. W afirmacji nie może występować słowo „NIE”, gdyż jego użycie sprawi, że zaafirmujemy odwrotną rzecz do tej, którą chcemy zaafirmować.
Bardzo banalne zadanie:

NIE MYŚL PRZEZ CHWILĘ O CZERWONEJ BIEDRONCE Z ŻÓŁTYMI KROPKAMI

Zapewne większość z nas, jeżeli nie wszyscy, właśnie mieli przed oczami obraz czerwonej biedronki z żółtymi kropkami, choć w zadaniu było jasno napisane „NIE myśl”. To idealnie obrazuje wartość słowa „NIE”. Dlatego przykładowo układając afirmację „Nie jestem chory”, zostaje nam tak naprawdę afirmacja „Jestem chory”, a przez to przyciągamy do siebie różne schorzenia. Zamiast tej złej afirmacji, w łatwy sposób można zmienić ją na poprawną, mówiąc „Jestem zdrowy i pełny sił witalnych„. Tak poprawnie ułożone zdanie pozwoli przyciągnąć dobre zdrowie i siłę.

Afirmujemy czas teraźniejszy

Afirmowanie czasu dokonanego, czasu teraźniejszego jest bardzo istotne. W afirmacjach musimy posługiwać się czasem dokonanym, aby to, co afirmujemy faktycznie do nas przyszło. Nie można afirmować w ten sposób: „Chcę być w szczęśliwym związku” lub „Będę miał dobrą pracę”. To są przykłady źle stworzonych zdań afirmacyjnych. Wysyłając energię „chcę”, dajemy sygnał, że czegoś chcemy, ale na tym koniec. Czyli na chceniu się kończy, a więc zostajemy z pragnieniem miłości. Kiedy wysyłamy energię „będę”, dajemy sygnał, że będziemy, a więc może kiedyś będziemy mieli tę dobrą pracę. Poprawne przykłady afirmacji podanych wyżej to: „Jestem w szczęśliwym związku” oraz „Mam pracę, która daje mi spełnienie„. Nie przejmujmy się tym, że faktycznie możemy aktualnie nie być w szczęśliwym związku bądź nie mieć takiej pracy – ważne, że dobrze to zaafirmujemy, a dzięki temu właśnie to przyciągniemy. Afirmując czas dokonany dajemy jasny sygnał, że tak jest – a więc to ma się stać! I to zostanie nam zesłane.

Precyzyjne i dokładne afirmacje to podstawa

Ta zasada mówi nam, że przy układaniu zdań afirmacyjnych, powinniśmy mieć „oczy dookoła głowy”. Musimy dbać o dokładność i precyzję, tego, co mówimy. Zawsze starannie opracowujmy każde zdanie. Przykładowo „Jestem bogaty” – to jest zły przykład afirmacji. To zdanie jest nielogiczne. Nie dajemy jasnego przekazu, w co jesteśmy bogaci. Może jesteśmy bogaci duchowo? Może jesteśmy bogaci finansowo? A może jesteśmy bogaci w problemy? Dlatego ważna kwestia to dokładność. Afirmujmy precyzyjnie to, co chcemy uzyskać. W innym wypadku afirmacja może zadziałać tak, jak sobie tego nie życzymy. Dlatego chcąc być bogatym finansowo, afirmujmy: „Jestem bogaty w finanse„. Dzięki temu, przyciągniemy do życia energię dobrej sytuacji materialnej.

Jak stosować afirmacje?

Wiemy już jak budować afirmacje i jakie zasady obowiązują przy ich tworzeniu. Stworzone zdania afirmacyjne można zapisać sobie w zeszycie czy na kartce, aby zawsze mieć je gdzieś w zasięgu ręki. Kiedy będziemy je regularnie stosować – w końcu same wejdą w naszą pamięć i nie będziemy musieli posiłkować się czytaniem.

Praca z afirmacjami jest bardzo prosta i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Należy zadbać tylko o wewnętrzny spokój i wyciszenie. Dobrym pomysłem jest stosowanie tak zwanych „porannych afirmacji”. Wypowiadaj swoje zdania afirmacyjne przy kubku z kawą bądź patrząc na swoje odbicie w lustrze. Afirmacje możemy także stosować tuż przed pójściem spać. Kiedy po całym dniu wyciszamy już umysł do snu, leżąc wygodnie w łóżku.

Świetnym sposobem na afirmacje, jest także medytacja. Układając się w pozycji do medytowania – kiedy nikt nam nie przeszkadza, możemy w spokoju wypowiadać pozytywne zdania z zamkniętymi oczami, a do tego dołączyć także wizualizację naszych pragnień. Widzieć siebie odnoszących sukcesy, zdrowych, otoczonych czystą aurą, miłością czy bliskimi osobami.

Nie przejmujmy się tym, kiedy podczas afirmowania, coś będzie próbowało wytrącić nas z rytmu. Zwłaszcza na początku drogi, często jest tak, że wypowiadając zdania afirmacyjne, nagle w głowie pojawiają nam się dziwne myśli odciągające od afirmowania, coś zaczyna nas swędzieć lub czujemy jakiś dyskomfort. Znaczy to, że afirmacje są trafione, a podświadomość, która boi się zmian, chce utrudnić nam pracę. Nie pozwólmy na to, działajmy dalej!

Efekty afirmacji – kiedy można się ich spodziewać?

Wypowiadając na głos przygotowane zdania afirmacyjne, możemy szybko spodziewać się widocznych efektów. Czas ten jest jednak zróżnicowany. W zależności od blokad, które mamy i od naszego myślenia na co dzień. Kiedy po kilku tygodniach nasze afirmacje nie będą przynosiły oczekiwanych rezultatów, zacznijmy zapisywać je również w zeszycie. Codzienne wypowiadanie zdań afirmacyjnych oraz pisanie ich na pewno przyniesie pożądane efekty.


Wróżbita Mateusz Algiz