Tarot

Tarot to życiowe historie zapisane na siedemdziesięciu ośmiu kartach. Magiczne narzędzie, które świetnie potrafi prognozować przyszłość, ale przede wszystkim doskonale doradzać – tak, by życie układało się po prostu lepiej, łatwiej. Karty Tarota bezsprzecznie można uznać za jedną z najbardziej znanych i rozpropagowanych metod dywinacyjnych. Słyną one bowiem z tego, że potrafią pokazać bardzo konkretne i szczegółowe informacje dotyczące ludzi, miejsc czy wydarzeń. Sprawdź dokładniej, czym jest Tarot i jak działa.

Talia siedemdziesięciu ośmiu kart podzielona jest na dwie główne grupy, zwane arkanami. Słowo „arkana” wywodzi się od łacińskiego „arcana” – co znaczy tajemnicę, wiedzę tajemną. Pierwszą grupą są Wielkie Arkana, które składają się z 22 kart. Jak sama nazwa wskazuje, mówią o wielkich wydarzeniach w naszym życiu. Są to wydarzenia przełomowe, informacje najwyższej rangi, kierunki rozwoju duchowego. Z kolei Małe Arkana liczą sobie 56 kart i poruszają kwestie związane z życiem codziennym. Nie znaczy to jednak, że są mniej ważne. Wielkie i Małe Arkana wzajemnie się przenikają i dopełniają. Każdy przełom zaczyna się od drobnego kroku.

Moim głównym narzędziem do prognozowania przyszłości jest Tarot. Karty, które dzięki swojej głębokiej symbolice potrafią pokazać to, co zadzieje się w naszej przyszłości. Za pomocą Tarota jestem w stanie zobaczyć, co wydarzy się w Twoim życiu i pomóc Ci przygotować się na te wydarzenia. Taka wiedza otwiera wachlarz możliwości. Intuicyjny odczyt tych kart pozwala mi wyczytać konkretne informacje na temat danego problemu. Wszystko, co dzieję się w naszym życiu ma swoją przyczynę. Poznając ją, jesteśmy w stanie lepiej zrozumieć całą sytuację, a dzięki temu znaleźć drogę wyjścia z trudnych doświadczeń, jakie nas spotykają.

Tarocista online - sprawdź

Tarot to życiowe historie zapisane na siedemdziesięciu ośmiu kartach

Tarot Wielkie Arkana

Wielkie Arkana Tarota, czyli wielkie wtajemniczenia. Ta grupa 22 kart, mówiąca o przełomowych, ważnych wydarzeniach w ludzkim życiu. Wędrówka Głupca, który wyrusza w drogę, nabierając kolejnych doświadczeń, zmian, zwrotów, lekcji, docierając w końcu do Świata, który jest ostatnią kartą Wielkich Arkan.

Tarot Małe Arkana

Małe Arkana Tarota, czyli małe wtajemniczenia. Ta grupa składa się z 56 kart i mówi o sytuacjach, które spotykają każdego z nas w codziennym życiu. Podzielone są one na cztery dwory: dwór Buław, dwór Kielichów, dwór Mieczy oraz dwór Monet. Z kolei każdy dwór składa się z dziesięciu kart, od Asa do Dziesiątki, oraz z kart dworskich, którymi są Paź, Rycerz, Królowa i Król.

Dwór Buław

Karty z dworu Buław przypisane są do żywiołu ognia. Mówią o impulsie, aktywności, podejmowaniu odważnych inicjatyw. To przede wszystkim ruch i działanie. Dotyczą głównie przedsięwzięć biznesowych, rozwoju kariery oraz wykorzystywania szans.

Wygląd: jasna karnacja, jasne włosy, jasne oczy
Typ osobowości: aktywny, energiczny, impulsywny, wybuchowy
Znaki zodiaku: znaki trygonu ognia – Baran, Lew, Strzelec

Dwór Kielichów

Karty z dworu Kielichów przypisane są do żywiołu wody. Mówią o sferze uczuciowej i emocjonalnej. O tym, co odczuwa się głębiej, na poziomie duchowym. Dotyczą głównie związków miłosnych, relacji międzyludzkich oraz pasji, działań twórczych.

Wygląd: jasna/średnia karnacja, włosy ciemny blond lub jasny brąz, jasne oczy
Typ osobowości: wrażliwy, uczuciowy, emocjonalny, kreatywny
Znaki zodiaku: znaki trygonu wody – Rak, Skorpion, Ryby

Dwór Mieczy

Karty z dworu Mieczy przypisane są do żywiołu powietrza. Mówią o wyższości rozsądku nad uczuciami, o kierowaniu się rozumem, o chłodnej kalkulacji oraz o umiejętności wykorzystywania inteligencji. Dotyczą głównie blokad, wyzwań oraz zadań intelektualnych.

Wygląd: oliwkowa karnacja, ciemne włosy, jasne oczy
Typ osobowości: inteligentny, rozsądny, zdystansowany, profesjonalny
Znaki zodiaku: znaki trygonu powietrza – Bliźnięta, Waga, Wodnik

Dwór Monet

Karty z dworu Monet przypisane są do żywiołu ziemi. Mówią przede wszystkim o finansach, dobrach materialnych i pracy. Mówią również o równowadze i stabilizacji w życiu, o rodzinie i tradycjach. Dotyczą głównie sfery materii, wiedzy, nauki i pieniędzy.

Wygląd: ciemna karnacja, ciemne włosy, ciemne oczy
Typ osobowości: rozważny, cierpliwy, twardo stąpający po ziemi, pracowity
Znaki zodiaku: znaki trygonu ziemi – Byk, Panna, Koziorożec