MagiaŚwiątBożegoNarodzenia

Rozwój duchowy

Magiczne symbole Świąt Bożego Narodzenia. Przesłania dla wszystkich znaków zodiaku

Czas Świąt Bożego Narodzenia dla większości z nas jest okresem magicznym. Nie bez powodu wszędzie mówi się o „magii Świąt”. Są one bowiem pełne magicznych symboli, które niosą ze sobą konkretne energie i przesłania. W tym artykule postaram się przybliżyć kilka z tych najbardziej znanych.

Drzewko pełne magii

To, co jako jedno z pierwszych przychodzi nam na myśl, kiedy myślimy o Świętach Bożego Narodzenia, to oczywiście choinka. Iglaste drzewko, które jest najbardziej znanym i nieodłącznym symbolem świąt. Choinka jest uznawana za symbol Jezusa Chrystusa. Legenda ta wywodzi się od historii świętego Bonifacego, który w VII wieku chcąc nawracać ludy germańskie na chrześcijaństwo, kazał ściąć obiekt przez nich czczony, którym był wielki dąb. Upadający dąb zniszczył wszelkie drzewa w swoim otoczeniu, poza jednym wyjątkiem – małą sosną. Uznano to za znak z Nieba i wtedy przypisano drzewku symbol Chrystusa.

Iglaste drzewko było popularne jednak już w tradycji nordyckiej. To właśnie ta ludność w okolicach Świąt Bożonarodzeniowych dekorowała choinkę, by uczcić narodziny nordyckiego boga obfitości – Frejra. Tam choinka uznawana była za Yggdrasil, czyli drzewo Odyna, symbolizujące wszechpotężną moc.

Choinka niesie więc ze sobą energię życia. Symbol rodzącego się życia, ale i odradzania. Jej zielony kolor jest symbolem narodzin dobra i spokoju. Samo w sobie drzewo symbolizuje trwałość i bezpieczeństwo. Niesie również energię płodności i obfitości.

Magiczne symbole ozdób choinkowych

Bombki

Obecnie jednymi z najbardziej popularnych ozdób choinkowych są bombki. Te jednak pojawiły się stosunkowo późno, zastępując tym samym jabłka, które początkowo były głównymi ozdobami na świątecznym drzewku. Okrągły kształt bombek jest symbolem doskonałości i harmonii. Dużą rolę w przypadku tych ozdób niosą ich kolory. Dawniej kolorystyka bombek odnosiła się do modlitw. I tak kolejno bombki w kolorze czerwonym odpowiadały modlitwom życzeniowym, złote – modlitwom pochwalnym, zielone – modlitwom o obfitość i płodność, niebieskie – modlitwom pokutnym, a srebrne – modlitwom pochwalnym.

Dzwonki

Dzwoneczki, które zawisają na świątecznym drzewku, mają symbolizować nadejście dobrych wiadomości. Zawieszając je z taką intencją, domownicy mogą przyciągnąć do siebie radosne wieści na najbliższy rok. Dzwonek to również symbol radości samej w sobie. Mówi o uśmiechu i świętowaniu. Dzwoni, by ogłosić zwycięstwo dobra nad złem.

Aniołki

Kolejnym magicznym symbolem, który możemy znaleźć na choince, jest Anioł. Aniołki są przede wszystkim symbolem bezpieczeństwa. Mają ochraniać domowników przed złymi wydarzeniami i ludźmi. Są też symbolem czystości, dzięki czemu niosą energię spokoju, porządku i harmonii.

Lampki

Na świątecznej choince nie może zabraknąć też świecących lampek. To właśnie one są symbolem światła, które rozświetla mrok. Podobnie jak Anioły, chronią dom i domowników przed złą energią. Niosą energię ciepła i nadziei.

Łańcuch

Jednym z najbardziej dyskusyjnych ozdób choinkowych jest łańcuch. Jego kontrowersja wynika z samej jego symboliki, która dopisywana jest do zniewolenia. Przypomina on właśnie o zniewoleniu przez grzechy i uległość wobec pokus. Stąd też może być uznawany za symbol negatywny. Ale… Wszystko jest zawsze kwestią interpretacji. Świątecznemu łańcuchowi możemy bowiem nadać pozytywną energię, która scala więzi rodzinne. Rozprasza konflikty i zapewnia dobre porozumienie między domownikami, zbliżając ich do siebie i łącząc w jedną całość.

Inne magiczne symbole Świąt Bożego Narodzenia

Jemioła

Kto z nas nie słyszał o słynnych pocałunkach pod jemiołą. Spora liczba osób może nawet praktykowała tę tradycję. Niemniej jednak symbolika jemioły wcale nie ogranicza się do pocałunków. Jemioła jest bowiem symbolem wiecznego życia – w szczęściu, miłości, obfitości i płodności.

Zgodnie z tradycją jemioła powinna znaleźć się nad drzwiami wejściowymi, ale również przy stole wigilijnym. Powinna zostać ułożona na stole bądź zawisnąć nad nim. Wigilijną ozdobę powinniśmy zatrzymać przez cały kolejny rok, by nie przerwać strumienia pomyślności.

Kolędowanie

Kolędy i pastorałki zgodnie z tradycją towarzyszyć powinny nam aż do 6 stycznia – święta Trzech Króli. Wspólne ich śpiewanie to tradycja, którą zdecydowanie warto pielęgnować. Symbolizuje to bowiem niesienie dobrej nowiny. A pamiętajmy, że śpiew, to modlitwa z dwukrotną siłą manifestacji.

Śpiewając kolędy wraz z domownikami, manifestujemy nadejście wielu pozytywnych wieści na najbliższy rok. Ten dodatkowy czas spędzony przy stole wigilijnym podczas odśpiewywania świątecznych pieśni, pozwala na zbliżenie i umocnienie więzi z bliskimi.

Dwanaście potraw wigilijnych

Tradycyjnie na wigilijnym stole powinno znaleźć się dwanaście potraw. Liczba 12 odnosi się w tym przypadku do ostatniej wieczerzy, którą Chrystus spożywał razem z dwunastoma apostołami.

Symbolika dwunastu potraw ma przynieść dla nas pomyślność na cały najbliższy rok. Według tradycji, powinniśmy choćby skosztować każdej z potraw znajdujących się na stole. Spróbowaniem każdej potrawy manifestujemy i dziękujemy za pomyślność w każdym kolejnym miesiącu w nadchodzącym roku.

Siano pod obrusem

Siano niesie symbolikę skromności i ubóstwa. Właśnie w takich warunkach według Biblii narodził się Jezus Chrystus. Niemniej tradycyjnie nie wkładamy siana pod obrus po to, by zamanifestować sobie biedę. Przeciwnie, siano pod obrusem ma zapewnić nam dobrobyt na cały najbliższy rok.

Według tradycji, po spożyciu wigilijnej wieczerzy, każdy z domowników powinien wyciągnąć jedno źdźbło siana schowanego pod obrusem. Osoba, która wyciągnie najdłuższe, ma cieszyć się największą pomyślnością w nadchodzącym roku.

Przesłania na święta dla każdego znaku zodiaku

Przy magicznych symbolach Świąt Bożego Narodzenia nie możemy zapomnieć o prezentach. Symbolizują one dary, które Trzej Królowie złożyli po narodzinach Jezusa. To piękna wymiana energii, w której możemy zarówno dawać, jak i otrzymywać dobra. W ramach świątecznego prezentu do artykułu wyciągnąłem przesłania dla wszystkich znaków zodiaku na tegoroczne święta.

WODNIK

Archanioł Uriel: Twoje uczucia zostały uzdrowione, co pozwala Ci otworzyć się na większą miłość. Pomogę Ci pozbyć się gniewu i niemożności przebaczenia z Twojego serca i umysłu.

RYBY

Fiona: Poprosiłeś Anioły o pomoc, bądź zatem gotów na przyjęcie boskich wskazówek i pomocy. Zasługujesz na pomoc od Boga.

BARAN

Celeste: Zbliża się radosny moment przeprowadzki do nowego domu lub rozpoczęcia kariery w nowym miejscu pracy. Zmiana ta doda Ci nowej, pozytywnej energii.

BYK

Omega: Zwycięstwo! Twoje pragnienia przynoszą obfite owoce. Tak trzymać!

BLIŹNIĘTA

Indriel: Jesteś wojownikiem światła. Bóg potrzebuje Cię, byś niczym Anioł roztaczał boski blask nad Ziemią i wszystkimi jej mieszkańcami.

RAK

Azure: Twoje pragnienia spełnią się w najbliższej przyszłości. Miej wiarę i bądź cierpliwy. Nie próbuj wymuszać ich urzeczywistnienia.

LEW

Astara: Zasługujesz na najlepsze! Sięgaj gwiazd swoimi marzeniami i nie zgadzaj się na kompromisy.

PANNA

Leila: Spędź trochę czasu samotnie na łonie natury, medytując o swoich pragnieniach i zamiarach. Poproś Anioły, by pomogły Ci nabrać optymizmu.

WAGA

Arielle: Nowe doznania psychiczne i duchowe zmieniają sposób, w jaki postrzegasz świat i samego siebie. Odkryj swoje duchowe talenty przez naukę, modlitwę i medytację.

SKORPION

Raye: Joga i ćwiczenia fizyczne są niezbędne dla Twojego dobrego samopoczucia, spokoju umysłu i duchowego rozwoju.

STRZELEC

Yvonne: Masz wyjątkowy dar kontaktowania się ze zwierzętami. Nad Twoimi zwierzętami na Ziemi i w Niebie czuwają Anioły.

KOZIOROŻEC

Caressa: Pewien etap w Twoim życiu dobiega końca. Poproś swoje Anioły o pocieszenie i przewodnictwo w kolejnym etapie. Czeka Cię szczęście.

Dekor
Powyższe przesłania podchodzą z talii kart „Przesłania od Twoich Aniołów” Doreen Virtue.

Spokojnych, radosnych i pełnych miłości Świąt Bożego Narodzenia.

Udostępnij

Wróżby

Social media

Kontakt do mnie

Telefon

85 674 64 99