Tarot

Tarot

Czym jest Tarot? Jak działają karty Tarota?

Tarot to tajemnicze i dla wielu ludzi bardzo intrygujące narzędzie. Często zastanawiamy się jak będzie wyglądała nasza przyszłość. Zarówno w pojęciu ogólnym, jak i w przypadku konkretnych problemów. Boimy się powziąć konkretnych kroków do rozwoju z powodu niewiedzy tego, co potem może nas spotkać. Na pomoc ruszają karty Tarota, które dzięki swojej magii i ogromnej wiedzy zapisanej na piśmie rysunkowym, pozwolą rozwiać wiele wątpliwości towarzyszącym nam na co dzień.

Tarot – czym jest?

Talia Tarota to 78 kart z pismem rysunkowym. Podzielona jest na dwie grupy: Wielkie Arkana (zawierające 22 karty) oraz Małe Arkana (zawierające 56 kart). Ilustrowane karty są mocno nasycone symboliką, dzięki czemu wróżka czy tarocista jest w stanie odpowiedzieć na praktycznie każde pytanie i znaleźć rozwiązanie na wiele problemów, z którymi przychodzi osoba potrzebująca porady.

Tarot jest jedną z metod dywinacyjnych, która pozwala na przewidywanie przyszłości. Sama historia tych kart nie jest ściśle określona. Prawdopodobnych wersji ich powstania jest wiele. Zostajemy więc tutaj z nutą magicznej tajemnicy. Ta enigmatyczność idealnie pasuje do kart, które posiadają moc ukazywania przyszłych wydarzeń. Potwierdzonym faktem historii Tarota jest to, że początkowo używany był w celach rozrywkowych. Była to talia kart, której używano do gier – podobnie jak po dzień dzisiejszy używa się kart klasycznych.

Obecnie Tarot używany jest w zupełnie innym celu. Nawet osobom, które stricte nie interesują się zagadnieniami ezoterycznymi, pojęcie Tarota od razu kojarzy się z przepowiadaniem przyszłości. Karty Tarota są jednym z najpopularniejszych i najbardziej precyzyjnych narzędzi dywinacji. Za ich pomocą możemy odkryć tajemnice przyszłości, ale również przeanalizować bieżące sytuacje, czy nawet wejrzeć w przeszłość. Choć to ostatnie na pierwszy rzut oka może wydawać się zbędne, to tak naprawdę jest zupełnie odwrotnie. To właśnie w przeszłości często tkwią blokady, negatywne wzorce i schematy, które wpływają na teraźniejsze i przyszłe wydarzenia.

Jak działają karty Tarota?

Jest wiele teorii mówiących o tym, jak działają karty Tarota. Oczywiście zdania te są mocno podzielone. Jedni uważają, że to karty, które mają w sobie magiczną moc, drudzy głoszą, że Tarot jest narzędziem niebezpiecznym, działającym w porozumieniu ze złymi duchami, zaś jeszcze trzeci całkowicie odrzucają jakąkolwiek siłę tych kart, nie wierząc w to, że mogą ukazywać przyszłość. Ilu ludzi tyle opinii. Prawdą jest jednak to, że karty Tarota faktycznie potrafią prognozować przyszłość. Pracując z Tarotem od długiego czasu mam tego potwierdzenie, choćby z weryfikacji swoich klientów.

Inną prawdą jest także to, że karty przepowiadają, ale nie wyrokują przyszłości. Nie można Nam, ludziom, odebrać wolnej woli. Tak naprawdę posiadamy swój los we własnych rękach. Stąd też przyszłość widziana w kartach, jest dla nas informacją, w jakim kierunku toczy się dana sprawa. I o ile przepowiednia jest dla nas zadowalająca, znaczy to że podejmowane do tej pory działania są słuszne.

Gdy jednak sprawy mają się inaczej i wróżba mówi o przyszłości, która nie do końca nam się podoba, znaczy to, że istnieje jakiś problem, któremu należy się bardziej przyjrzeć. I tutaj Tarot jest równie pomocny, bowiem dzięki jego mocy możemy przeanalizować daną sprawę na wielu poziomach, spod różnych kątów widzenia – tak, by móc z tego obrazu wyciągnąć cenne informacje i wskazówki, które pomogą zmienić to, co podąża w złą stronę.

Działanie kart Tarota to przede wszystkim wiedza i umiejętności tarocisty. To właśnie od osoby, której powierzamy rozkład i interpretację kart zależy to, jaką dostaniemy odpowiedź. Karty Tarota nigdy się nie mylą – mylić może się człowiek, który je interpretuje. Z tego powodu tak ważny jest wybór odpowiedniego wróżbity, który podejdzie do Twojego problemu z pełnym profesjonalizmem i indywidualnością.

Czy Tarot jest niebezpieczny?

Na temat kart Tarota narosło wiele krzywdzących mitów, które bardzo wprowadzają w błąd. Wielu ludzi uważa, że Tarot jest zły. Są opinie mówiące o tym, iż jest on dziełem szatana, że posiada w sobie moc złych duchów, że korzystanie z niego może sprowadzić na nas jakieś nieszczęście.

Nic bardziej mylnego. Teorie te nie mają nic wspólnego z prawdą. Tarot sam w sobie jest całkowicie bezpiecznym narzędziem. Istnieje jednak coś takiego, jak BHP pracy z Tarotem. Jak wiemy, każde narzędzie w nieodpowiednich rękach może wyrządzić krzywdę. Nawet przy nieumiejętnym korzystaniu z łyżki, możemy skaleczyć oko czy wybić ząb. Jest to oczywiście przykład z przymrużeniem oka, ale dzięki niemu widzimy, że każde, pozornie w pełni bezpieczne narzędzie, może zrobić nam krzywdę, kiedy korzystamy z niego w nieodpowiedni sposób.

Niebezpieczeństwo pojawia się przede wszystkim w momencie gdy chcemy wykorzystać energię Tarota w niewłaściwych celach. Należy pamiętać, że karty Tarota mają być pomocą, służyć radą w problemie. Nie wolno wykorzystywać ich, aby siać zło, nienawiść czy inwigilować osoby trzecie z niskich pobudek. Jeżeli Twoje intencje są czyste i dobre, korzystanie z Tarota jest całkowicie bezpieczne.

Udostępnij

Wróżby

Social media

Kontakt do mnie

Telefon

85 674 64 99