Znak zodiaku Bliźnięta

Astrologia

Znak zodiaku Bliźnięta – Kreatywne i energiczne dusze towarzystwa

Znak zodiaku Bliźnięta to pełnia energii. Wszędzie ich pełno, bo chcą w swoim życiu doświadczyć i zobaczyć jak najwięcej się da. Są niezwykle ciekawe świata. Uwielbiają obracać się w towarzystwie i nawiązywać nowe znajomości. Mają też duże poczucie humoru. Bywają jednak nieprzejednane i potrafią definitywnie zerwać znajomość z osobą, która zrobi coś nie po ich myśli. Jakie jeszcze są osoby spod znaku Bliźniąt?

Ciekawostki o znaku zodiaku Bliźnięta

Data: od 22 maja do 22 czerwca
Nazwa łacińska: Gemini
Horoskop Indiański: Jeleń
Żywioł: Powietrze
Planeta: Merkury
Zalety: pełne energii, ciekawe świata, kreatywne, elastyczne, komunikatywne, dowcipne, towarzyskie
Wady: obrażalskie, nieszczere, nerwowe, powierzchowne, bezkompromisowe
Zawody: przedstawiciel handlowy, kierowca, dziennikarz, osoba medialna, podróżnik, sportowiec, coach, agent nieruchomości
Kolory: żółty, zielony, turkusowy, niebieski, szafirowy
Zapachy: cynamon, werbena, rozmaryn, drzewo sandałowe, cedr, jaśmin
Rośliny: bluszcz, aloes, drzewo orzechowe, konwalia
Kamienie: agat, kryształ górski, kocie oko, akwamaryn
Najlepsze dopasowanie: Waga, Bliźnięta, Lew, Baran, Strzelec
Najgorsze dopasowanie: Skorpion, Byk

Znak zodiaku Bliźnięta – Charakterystyka ogólna

Znak zodiaku Bliźnięta

Zodiakalne Bliźnięta to osoby, które lubią, gdy w ich życiu dużo się dzieje. Nie potrafią wysiedzieć przed dłuższy czas w jednym miejscu. Są bardzo aktywne i ciekawe świata. Zawsze chętne na to, by próbować nowych rzeczy. Eksperymentowanie i doświadczanie to jedne z najważniejszych dla nich przyjemności. Czasami traktują to jako naukę, poszerzanie swoich horyzontów, a czasami po prostu jako ciekawą formę rozrywki. Bliźniaki nie lubią nudy, jednak rzadko kiedy coś jest dla nich faktycznie mało interesujące. Niemal we wszystkim potrafią odkryć coś wartego uwagi.

To osoby, które są zwykle bardzo pobudzone. Bliźnięta są pełne energii, którą potrafią zarażać też innych. Często mogą wychodzić z różnymi, ciekawymi inicjatywami na spędzenie wolnego czasu. Choć nawet wtedy, kiedy są zajęte, zdarza im się odrywać od obowiązków, po to, by choć przez chwilę porobić coś innego. Takie zachowania dają im nie tylko rozluźnienie, ale także ładują nową energią, która po chwili pozwala im wracać do wykonywania konkretnego obowiązku. Zwłaszcza, że Bliźnięta nie lubią rutyny. Wykonywanie tych samych obowiązków przez dłuższy czas bardzo ich męczy i tracą przy tym motywację.

Osoby spod znaku Bliźniąt są także bardzo towarzyskie. Lubią brylować wśród swoich bliskich, są wtedy prawdziwymi duszami towarzystwa. Mają też duże poczucie humoru, choć niekiedy bywa ono bardzo specyficzne i niezrozumiałe dla wszystkich. Bliźnięta są też bardzo rozgadane i praktycznie ze wszystkimi znajdą wspólny język. Dodatkowo mają w głowie zawsze ogrom ciekawych pomysłów i są bardzo elastyczne. Potrafią świetnie dopasować się do konkretnego towarzystwa, więc na pewno nie można się z nimi nudzić.

Znak zodiaku Bliźnięta równa się niezależność. Bliźniaki nie lubią czuć, że są do czegoś zobowiązani. Zarówno pod kątem kariery, jak i pod kątem życia osobistego. Chcą czuć się wolne, nawet będąc w relacji partnerskiej. To zapewnia im komfort i swobodę w działaniu. Bliźniacy bywają również konfliktowi, choć przy kłótniach zwykle nie poddają się emocjom, a skrywają je w sobie. Bliźniak rzadko kiedy wybucha. Znacznie częściej nieporozumienie zakończy się po prostu zakończeniem danej rozmowy i obrażeniem na osobę, z którą nie może się dogadać.

Miłość u zodiakalnych Bliźniąt

Miłość dla zodiakalnych Bliźniąt jest bardzo ważną sferą życia. O ile nawet nie najważniejszą. To osoby, które nie potrafią żyć samotnie. Potrzebują mieć obok siebie swoją drugą połowę, przy której czują się spokojnie i bezpiecznie. Bliskość emocjonalna i fizyczna z drugim człowiekiem, to coś czego nie może im zabraknąć. Bez tego cały czas będą czuły się nieszczęśliwe i niespełnione. Będą miały poczucie, że brakuje w ich życiu czegoś bardzo istotnego.

Osoby urodzone pod znakiem Bliźniąt kochają szczerze i głęboko. To bardzo emocjonalny znak, dlatego ze swoimi partnerami nawiązują głęboką więź. Nie znaczy to jednak, że wiszą na swojej drugiej połowie, bądź chcą by ich druga połowa wisiała na nich. Trzeba pamiętać, że Bliźniaki są też bardzo niezależne, dlatego w związku, w którym partnerzy będą od siebie uzależnieni, przebywając ciągle razem, szybko wypalą swoje uczucia.

Znak zodiaku Bliźnięta to także zamiłowanie do romansowania. Uwielbiają flirtować, uwielbiają randkować, uwielbiają poznawać głębiej nowe osoby. Ludzie spod tego znaku zwykle mają w swoim życiu wielu partnerów, z którymi tworzą mniej lub bardziej poważne relacje. Odkrywają w ten sposób nowe emocje i doznania, co jest dla nich bardzo istotne. Czasami zdarza się im wejść w relację romansową, nawet w momencie, w którym budują już długotrwałą relację partnerską.

Znak zodiaku Bliźnięta – Horoskop Partnerski

Bliźnięta są w stanie stworzyć wyjątkową relację partnerską z osobami spod znaki Wagi. Ten związek będzie bardzo nieszablonowy i pełen emocji. Tu cały czas będzie działo się coś niezwykłego, co będzie podsycało iskrę uczuć. Te dwa znaki mają szansę spędzić ze sobą bardzo szczęśliwe i ciekawe życie, jednak będą musiały zadbać o bardziej poważne podejście do ich relacji. Pomyślne i dobre relacje Bliźniętom uda się stworzyć również z drugimi Bliźniętami, a także z Lwami, Baranami, czy Strzelcami.

Osobom spod znaku Bliźniąt bardzo ciężko będzie tworzyć relację z zodiakalnymi Skorpionami. Taka relacja ma bardzo nikłe szanse na zaistnienie, a jeszcze mniejsze na przetrwanie. Osoby takie są z dwóch różnych planet, mają całkiem inne zasady i zupełnie inne priorytety w życiu, stąd też spotkanie się pośrodku i znalezienie porozumienia będzie graniczyło z cudem. Trudno o udany związek z Bliźniętami będą miały także zodiakalne Byki. Ta relacja będzie bardzo burzliwa. Wraz z jej rozwojem więcej będzie kłótni, niż mile spędzonego wspólnie czasu.

Seks z zodiakalnym Bliźniakiem

Seks w życiu Bliźniąt jest bardzo ważny. To znaki, które uwielbiają bliskość fizyczną i nie potrafią wytrwać w celibacie. Ich romantyczna natura, ale i ciągłe nienasycenie, poszukiwanie czegoś nowego, przekłada się na to, że osoby te miewają w swoim życiu bardzo wiele przygód seksualnych. Wciąż nabierają doświadczenia, przez co bardzo często osiągają status perfekcyjnych kochanków. Są też bardzo odważne w nawiązywaniu nowych kontaktów i podrywaniu, co też przyczynia się do owego bogatego doświadczenia w seksie.

W seksie lubią niemal wszystko. To osoby, które kochają eksperymenty, dlatego ciężko jest zaskoczyć zodiakalnego Bliźniaka w łóżku. Jeśli w Twojej głowie pojawia się fantazja, którą możesz uznawać za perwersyjną, Bliźniak najpewniej bardzo chętnie ją zrealizuje. Są to osoby bardzo otwarte na zbliżenia i nowe doświadczenia seksualne, ale uwielbiają też same rozmowy na temat seksu.

Zodiakalne Bliźnięta w rodzinie

Zodiakalne Bliźnięta to zwykle osoby bardzo rodzinne. Uwielbiają spędzać czas z najbliższymi członkami swojej rodziny. Często takie spotkania przebiegają w bardzo miłej i radosnej atmosferze właśnie ze względu na inicjatywy, które podejmuje Bliźniak. Zawsze wymyśli on coś ciekawego i kreatywnego – tak, by spędzić czas z bliskimi w sposób radony i nieszablonowy.

Bliźnięta do wychowywania dzieci podchodzą w bardzo luźny sposób, choć kładą duży nacisk na to, by ich pociechy osiągały sukcesy. Często miewają problem z tym, że pragną, by ich dzieci były zawsze we wszystkim najlepsze. Szczerze cieszą się ze wszystkich osiągnięć swoich potomków i zawsze je za nie nagradzają. Jednak z drugiej strony wstydzą się też ich porażek. Z tego powodu, pomimo swobodnego wychowywania, zawsze starają się, by ich dzieci rozwijały swoje pasje, zdobywały nową wiedzę i szlifowały swoje umiejętności. Zdarza się, że nie słuchają przy tym prawdziwych potrzeb własnego dziecka.

Osoby spod znaku Bliźniąt miewają problem ze zrozumieniem najbliższych im ludzi, z poszanowaniem ich potrzeb i respektowaniem ich własnego zdania. Bliźniaki lubią narzucać innym własne zdanie i wizje, uważając je za jedyne słuszne. Przez to mają tendencję do podporządkowywania członków swojej rodziny pod własne plany i ambicje.

Praca w horoskopie Bliźniąt

Niezależność i indywidualizm zodiakalnych Bliźniąt sprawia, że najlepiej odnajdują się w pracy samodzielnej. Praca w grupie często kończy się nieporozumieniami, konfliktami i wieloma trudnościami w dotarciu do celu. Głównie za sprawą tego, że Bliźniak kurczowo trzyma się swoich wizji, nie słuchając przy tym rad innych członków swojego zespołu. Dlatego najlepsze efekty w swojej pracy osiągnie wtedy, kiedy będzie miał wolną rękę i będzie mógł pracować w samotności. Może też obejmować wysokie stanowiska, jednak głównie wtedy, kiedy będzie mógł zarządzać jedynie konkretnymi projektami. Z zarządzaniem zespołem ludzi poradzi sobie słabo.

Bliźnięta w pracy są bardzo odważne. Chcą próbować nowych rzeczy, sprawdzać się w różnych wyzwaniach zawodowych. Nie boją się wchodzić w coś, z czym wcześniej nie mieli do czynienia. Wszystko to, co nowe, rozbudza w nich motywację i pasję. Jednak mają problemy z pracą w projektach długoterminowych. U Bliźniąt musi stale dziać się coś nowego, dlatego często zdarza im się rezygnować w trakcie danego przedsięwzięcia, nie doprowadzając go do końca. Zwłaszcza kiedy na horyzoncie pojawi się coś nowego, w czym mogłyby sprawdzić swoje siły.

Osoby urodzone pod znakiem Bliźniąt dobrze radzą sobie z wykonywaniem wielu obowiązków jednocześnie. Mają podzielną uwagę, dlatego zwykle mają porozpoczynanych kilka projektów naraz. Zdarza się też jednak tak, że Bliźniaki wezmą na siebie zbyt wiele zobowiązań i nie będą mogły im sprostać. Zwłaszcza, że wchodząc głębiej w dane przedsięwzięcie, tracą do niego serce. Wtedy po prostu rezygnują, nie przejmując się ewentualnymi konsekwencjami swojej decyzji.

Znak zodiaku Bliźnięta – Finanse

Znak zodiaku Bliźnięta równa się lęki o finanse. Bliźniaki często boją się o swoją sytuację finansową, niezależnie od tego, czy w danym czasie mają dobrą lub złą passę. Z tyłu głowy wciąż mają obawy dotyczące tego, czy będzie je stać na spełnienie wszystkich swoich potrzeb. Często nawiedzają ich wizje, w których w mgnieniu oka tracą cały swój majątek. Przez to są bardzo ostrożne w wydawaniu pieniędzy, lubią oszczędzać, a inwestują jedynie w prawie stuprocentowo pewne inwestycje.

Choć osoby spod znaku Bliźniąt podejmują bardzo trafne decyzje finansowe, to mogą mieć problem w zderzeniu z potrzebami swoich bliskich. To osoby, które bardzo chętnie obdarowują najbliższych sobie ludzi. Często kupują im drogie prezenty, szczerze chcąc sprawić im radość. Miewają jednak problem z postawieniem granicy. I choć potrafią odmówić pożyczki, kiedy ta sformułowana jest wprost, to w momencie, w którym ktoś będzie wiedział jak sprytnie podejść Bliźniaka, dostanie od niego to, czego chce.

Z reguły oszczędne Bliźnięta rzadko pozwalają sobie na wydawanie pieniędzy na przyjemności. Jednak nie znaczy to, że całkowicie to w sobie blokują. Raz na jakiś czas czują potrzebę sprawienia sobie radości, a wtedy zwykle wydają naprawdę duże kwoty, zakupując drogie, a nawet luksusowe dobra.

Horoskop Bliźniąt a relacje międzyludzkie

Zodiakalne Bliźnięta tworzą dość specyficzne relacje przyjacielskie. Przyjaźń jest w ich życiu ważna, jednak na pewno nie jest najważniejsza. Bliźniacy potrafią mieć z kimś bardzo głęboką, przyjacielską więź, choć pomimo tego, potrafią całkowicie zniknąć z życia swoich przyjaciół na długi czas. Jednak w razie potrzeby, zawsze można liczyć na wsparcie ze strony Bliźniaka. Nawet wtedy, kiedy w danym okresie nie utrzymujecie z nim zażyłego kontaktu. Zodiakalne Bliźnięta nie odmówią pomocy osobom, które są w ich życiu ważne.

Przyjaciele zodiakalnych Bliźniąt zawsze mogą liczyć na ich trafną radę. Osoby spod znaku Bliźniąt mają dar do racjonalnej oceny sytuacji, a przy tym potrafią zachować delikatność w przekazaniu jej innym.

Zodiakalne Bliźnięta to osoby ciekawe świata, dlatego często na spotkaniach towarzyskich wiodą prym. Opowiadają różne historie, których doświadczyli. Mają też duże poczucie humoru i zawsze potrafią rozbawić swoje towarzystwo. Mają głowę pełną pomysłów, to też spotkania z nimi zwykle są ogromną frajdą i czymś, co długo pozostaje w pamięci.

Bliźnięta mają też jednak inne oblicze. W relacjach międzyludzkich bywają bezkompromisowe. Jeśli ktoś zajdzie im za skórę, nie patyczkują się. Co prawda nie wdają się w burzliwe konflikty, ale bez wahania potrafią przekreślić daną znajomość i całkowicie odciąć się od osoby, która ich w jakiś sposób zawiodła. Wtedy nieważne jest to, czy to osoba z rodziny, bliski przyjaciel czy po prostu zwykły znajomy. Bliźniaki mają również tendencję do obrażania się i zawieszania znajomości, w momencie, w którym dana osoba nie zgadza się z ich zdaniem.

Zdrowie zodiakalnego Bliźniaka

Zodiakalne Bliźnięta problemy zdrowotne mają przede wszystkim w okresie dzieciństwa. Jako dzieci i nastolatkowie bywają nawet bardzo chorowite. Zmienia się to wraz z dojrzewaniem, bowiem dorosłe Bliźniaki zwykle cieszą się bardzo dobrym zdrowiem. Głównie za sprawą swojego trybu życia. Są aktywne, dzięki czemu mogą cieszyć się dobrą kondycją i witalnością.

Główne problemy z jakimi mierzą się osoby urodzone pod znakiem Bliźniąt to stres i różnego rodzaju dolegliwości z tym związane. Zodiakalne Bliźniaki często podchodzą do wielu spraw zbyt emocjonalnie, przez co cierpi ich układ nerwowy. Mają również tendencję do wchodzenia w nałogi, co też pogarsza ich ogólną energetykę zdrowotną. W związku z nadmiernym odczuwaniem stresu, Bliźnięta są bardzo często nałogowymi palaczami papierosów.

Co sprawia przyjemność zodiakalnym Bliźniętom?

Bliźnięta najbardziej lubią być w towarzystwie. Największą przyjemnością dla nich są spotkania ze znajomymi, z przyjaciółmi czy też większe spotkania rodzinne. Chętnie wybierają się na imprezy. Przede wszystkim te w węższym gronie zaufanych osób. Bliźnięta uwielbiają też flirtować i randkować, nawet gdy to nie prowadzi wcale do zbudowania poważniejszej relacji. Często traktują to jako sposób na miłe spędzenie wolnego czasu.

Osobom spod znaku Bliźniąt wielką przyjemność sprawia również doświadczanie i eksperymentowanie. Lubią poznawać nowych ludzi i nowe miejsca. Uwielbiają podróże i zwiedzanie ciekawych zakątków świata. Podobnie jest z testowaniem nowych rodzajów kuchni. Zodiakalny Bliźniak uwielbia też sprawdzać samego siebie. Lubi uczestniczyć w różnych przedsięwzięciach czy rozgrywkach, w których może sprawdzić swoje siły fizyczne lub swoją wiedzę.

Bliźnięta znak zodiaku – Sławne osoby

Bliźnięta Michał Żebrowski

Michał Żebrowski – urodził się 17 czerwca 1872 roku w Warszawie. Polski aktor filmowy, teatralny i telewizyjny. Od 2010 roku jest dyrektorem Teatru 6. piętro. Największą popularność przyniosły mu role w filmach takich jak Ogniem i mieczem (1999) oraz Pan Tadeusz (1999), gdzie wcielił się w tytułową postać Tadeusza Soplicy. Od 2011 roku gra w popularnym serialu Na dobre i na złe. W 2015 roku został odznaczony Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Violetta Villas znak zodiaku Bliźnięta
Violetta Villas – urodziła się 10 czerwca 1938 roku w Heusy. Polska piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów i aktorka. Śpiewała zarówno piosenki estradowe, jak i pieśni operowe. Jej głos scharakteryzowany został jako sopran koloraturowy o rozszerzonej skali. Na jej repertuar składało się kilkaset piosenek w dziesięciu językach. W latach 60 i 70 rozwijała karierę międzynarodową, śpiewając między innymi w Paryżu czy Las Vegas. Poza karierą muzyczną, zagrała również w kilku filmach i serialach. Najbardziej znanym filmem w jej karierze jest Dzięcioł (1970), gdzie wcieliła się w postać mecenas Barbary Tylskiej. W latach 1961 roku jej utwór „Dla Ciebie miły” został uznany za najlepszy szlagier roku. Trzy lata później otrzymała drugie miejsce na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu za utwór „Przyjdzie na to czas”, a rok później nagrodę Grand Prix International d’Interpretation za piosenkę „Ave Maria No Morro”. W 2011 roku została odznaczona Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Angelina Jolie Bliźnięta
Angelina Jolie – urodziła się 4 czerwca 1975 roku w Los Angeles. Amerykańska aktorka, producentka filmowa, reżyserka i modelka. Aktywna działaczka społeczna. Jest Ambasadorką Dobrej Woli UNHCR oraz członkinią Rady Stosunków Międzynarodowych. W 1999 roku otrzymała nagrodę Oscara za rolę w filmie Przerwana lekcja muzyki (1999). Jest również trzykrotną laureatką Złotego Globa, za role w filmach takich, jak George Wallace (1997), Gra (1997) oraz Przerwana lekcja muzyki (1999). Zagrała tytułową rolę w serii filmów o Larze Croft, bohaterce gier komputerowych. Inne głośne filmy z jej udziałem to między innymi Pan i Pani Smith (2005), Salt (2010) czy Czarownica (2014).

znak zodiaku Bliźnięta Liam Neeson
Liam Neeson – urodził się 7 czerwca 1952 roku w Ballymenie. Północnoirlandzki aktor filmowy i teatralny. Jedną ze największych ról zagrał w filmie Lista Schindlera (1993), gdzie wcielił się w tytułową postać Oskara Schindlera. Za tę rolę otrzymał nominację do nagrody Oscara. Aktor kojarzony głównie z filmami akcji. Zagrał jedną z głównych ról w trzech częściach hitu Uprowadzona. Inne znane filmu z jego udziałem to między innymi Battleship: Bitwa o Ziemię (2012), Gniew Tytanów (2012) czy Pasażer (2018).

Inne sławne osoby spod znaku Bliźniąt w Polsce

Iga Świątek, Dawid Podsiadło, Sarsa, Paweł Fajdek, Kamil Grosicki, Kamil Stoch, Piotr Trojan, Dawid Ogrodnik, Łukasz Piszczek, Anja Rubik, Elżbieta Romanowska, Michał Piróg, Małgorzata Rozenek-Majdan, Joanna Koroniewska, Nergal, Kasia Stankiewicz, Agnieszka Chylińska, Anita Lipnicka, Ilona Ostrowska, Szymon Majewski, Ewa Minge, Beata Pawlikowska, Jarosław Boberek, Cezary Pazura, Dariusz Gnatowski, Grażyna Torbicka, Gabriela Kownacka, Kora, Anna Jantar, Alicja Majewska, Bohdan Smoleń, Piotr Fronczewski, Irena Szewińska.

Inne sławne osoby spod znaku Bliźniąt na świecie

Emily Ratajkowski, Shia Labeouf, Rafael Nadal, Roger Guerreiro, Steven Gerrard, Zoe Saldana, Kanye West, Colin Farrel, Allen Iverson, Steve-O, Bear Grylls, Heidi Klum, 2Pac, Naomi Campbell, Anne Heche, Nicole Kidman, Helena Bonham Carter, Boris Jonhson, Courteney Cox, Kerry King, Lenny Kravitz, Johnny Depp, Hugh Laurie, Prince, Ron Wood, Paul McCartney, Bob Dylan, Tom Jones, Clint Eastwood, Marilyn Monroe, Dean Martin.

Dekor

Zdjęcia wykorzystane w artykule:

Michał Żebrowski ValentinK1, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons
Violetta Villas Bechstein, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons
Angelina Jolie Foreign and Commonwealth Office, CC BY 2.0, via Wikimedia Commons
Liam Neeson Georges Biard, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Udostępnij

Wróżby

Social media

Kontakt do mnie

Telefon

85 674 64 99