Znak zodiaku Rak

Astrologia

Znak zodiaku Rak – wrażliwy i sentymentalny opiekun

Zodiakalne Raki to osoby niezwykle uczuciowe. Wszystkie emocje odczuwają dwa, a nawet trzy razy bardziej niż inne znaki. Łatwo je zranić, a wszystkie doznane krzywdy bardzo długo pamiętają. Dla dobra swoich bliskich są w stanie poświęcić niemal wszystko. To wyjątkowi przyjaciele, którzy zawsze wysłuchają i postarają się pomóc. Są troskliwe, a bywają nawet nadopiekuńcze, choć to ze względu na strach o bezpieczeństwo ich najbliższych. Jakie jeszcze cechy możemy zauważyć u osób spod znaku Raka?


Ciekawostki o znaku zodiaku Rak

Data: od 23 czerwca do 22 lipca
Nazwa łacińska: Cancer
Horoskop Indiański: Dzięcioł
Żywioł: Woda
Planeta: Księżyc
Zalety: opiekuńczy, ciepły, lojalny, przyjacielski, rodzinny, wrażliwy, empatyczny, pomocny
Wady: niepewny siebie, nerwowy, strachliwy, pesymistyczny, pamiętliwy
Zawody: opiekun, pielęgniarka, lekarz, psychoterapeuta, pedagog, hotelarz, lokalny przedsiębiorca
Kolory: biały, jasnozielony, srebrny, bordowy
Zapachy: konwalia, irys, mirra, ambra
Rośliny: melisa, wierzba, kaktus, mimoza
Kamienie: szmaragd, kamień księżycowy, koral
Najlepsze dopasowanie: Skorpion, Ryby
Najgorsze dopasowanie: Baran, Wodnik

Znak zodiaku Rak – Charakterystyka ogólna

Jedną z najbardziej dostrzegalnych cech u zodiakalnych Raków jest wrażliwość. To osoby, które są bardzo uczuciowe i empatyczne. Czasami ta wrażliwość, zmieniana jest na nadwrażliwość, przez co Raki bardzo trudno radzą sobie z porażkami. Zwłaszcza tymi uczuciowymi, których nie potrafią sobie wytłumaczyć i przez długi czas biją się ze swoimi myślami na temat tego, czy to w nich nie leży wina, czy i co mogły zrobić, by do owego rozczarowania nie doszło. Raki mają tendencję do brania na siebie winy za zachowania innych.

Znak zodiaku Rak równa się sentymentalizm. Uwielbiają powroty do przeszłości. Często oddają się wspomnieniom, bujają w obłokach, rozpływają się nad myślami o tym, jak pięknie było kiedyś. Kochają usiąść z albumem starych zdjęć i przypominać sobie ciekawe i zabawne przygody z dawnych czasów. Jednak ten sentymentalizm to nie tylko sielanka. Zodiakalne Raki mają duży problem z odcięciem się od przeszłości. Trudno im pogodzić się z zakończeniem relacji partnerskiej, przyjaźni czy utratą pracy. Bardzo przeżywają także śmierć bliskich im osób. Nie godzą się z tym, że coś się kończy.

Zodiakalny Rak cieszy się bardzo dobrą pamięcią. Często potrafi przywoływać nawet mało istotne fakty z życia – takie, o których nikt już nie pamięta. Z drugiej strony Raki bardzo długo potrafią chować urazę do kogoś, kto wyrządził im krzywdę. A nawet gdy wybaczą, to nigdy nie zapominają. Pamiętają jednak nie tylko krzywdy. W ich pamięci lokują się także osoby, które kiedyś im pomogły. I te zawsze mogą liczyć na ich wsparcie w razie potrzeby.

Znak zodiaku Rak to bardzo pozytywne i ciepłe usposobienie. Są również bardzo rodzinne. Uwielbiają opiekować się innymi, troszczyć o ich dobro. Wielką radość sprawia im niesienie pomocy tym, którzy jej potrzebują. Raki zwracają uwagę na ludzkie krzywdy, stają w obronie słabszych. To samo tyczy się również zwierząt. Raki kochają zwierzaki, i z wzajemnością.

Zodiakalny Rak nie należy do osób odważnych. Jest on raczej nieśmiały. Jak ognia unika ryzyka. Niechętnie też podejmuje odważne wyzwania. Często może sprawiać wrażenie wycofanego – zwłaszcza w towarzystwie nieznanych mu osób lub w sytuacjach, w których znajduje się po raz pierwszy. Rak dopiero jak coś lub kogoś dobrze pozna i oswoi, nabiera śmiałości.

Miłość u zodiakalnego Raka

W sferze uczuć u zodiakalnych Raków objawia się duża nieśmiałość. To osoby, które wstydzą się nawiązać z kimś bliższy kontakt. Bardzo rzadko, a praktycznie prawie nigdy nie robią tego pierwszego kroku w czyimś kierunku. Boją się odrzucenia, nie wiedzą jak rozpocząć rozmowę. Nawet, gdy dana osoba bardzo im się podoba i mocno intryguje, będą czekały na inicjatywę z jej strony. Rakom często skrycie podkochuje się w drugiej osobie, której nigdy nie powie o swoich uczuciach.

Inną cechą zodiakalnych Raków w miłości jest duża ostrożność. Raki są bardzo podejrzliwe i trudno zdobyć ich pełne zaufanie. Ostrożnie podchodzą do nowych znajomości, chcąc zyskać pewność co do prawdziwych intencji drugiej osoby. Są nieufne ze względu na to, że boją się zranienia. Rozczarowania uczuciowe przeżywają bardzo boleśnie i bardzo długo, dlatego w kontakcie z nowo poznaną osobą mocno się asekurują.

Rak to bardzo uczuciowy znak zodiaku. Miłość jest dla osób spod znaku Raka bardzo istotnym elementem życia. Choć często zdarza się tak, że przez swoją nieśmiałość i nieufność, nie znajdują szczęścia w miłości. Trudności w życiu uczuciowym pojawiają się także ze względu na to, że Raki bardzo długo potrafią tkwić w przeszłości. Po zakończonej relacji przez długi czas są zamknięte na nowe doświadczenia miłosne.

Znak zodiaku Rak – Horoskop Partnerski

Osoby spod znaku Raka mają bardzo duże szanse na zbudowanie szczęśliwej relacji partnerskiej z osobami spod znaku Skorpiona. Mają bardzo podobne oczekiwania i cele. Miłość dla tych osób jest spokojem i bezpieczeństwem, ma zapewniać komfort, dlatego świetnie się ze sobą dogadują i tworzą trwałe, udane związki. Zodiakalne Raki swoje szczęście znajdą też u boku zodiakalnych Ryb. Połączenie tych dwóch wrażliwych dusz zapewnia związek oparty na głębokich uczuciach i lojalności.

Bardzo trudno o szczęście w miłości będzie miało połączenie zodiakalnego Raka z zodiakalnym Baranem. To relacja pełna przeciwieństw i bardzo burzliwa. Rak z Baranem spierają się niemal o wszystko, bo prawie na każdy temat mają odmienne zdanie. Niespecjalnie wypali także relacja z zodiakalnym Wodnikiem, który zodiakalnemu Rakowi poświęci zdecydowanie za mało skupienia. Rak może próbować zabiegać o uczucia i uwagę Wodnika, jednak to będzie tylko gwoździem do trumny w tej relacji.

Seks z zodiakalnym Rakiem

Osoby spod znaku Raka są bardzo uczuciowe. W żadnym wypadku nie szukają one jednorazowych przygód seksualnych. Nie wchodzą również w dłuższe relacje, które oparte są tylko na seksie. Mimo, że lubią seks, to jest to dla nich coś znacznie głębszego niż tylko zaspokojenie swoich potrzeb. Seks dla zodiakalnych Raków jest niczym rytuał połączenia ciał i dusz. Nie potrafią traktować seksu jak sportu. W każde zbliżenie angażują swoje głębokie uczucia i emocje.

Zodiakalne Raki preferują delikatny seks. Nie lubią się nigdzie śpieszyć. Chcą powoli i dokładnie rozkoszować się bliskością ze swoim partnerem. Kochają długą grę wstępną, pełną czułości. Czułość i namiętność to najważniejsze kwestie, które sprawią, że Raki będą mogły czerpać prawdziwą przyjemność z seksu. Choć faktem jest to, że stawiają one przede wszystkim na to, by to drugiej osobie dostarczyć jak najwięcej przyjemności. Spełnienie swojego partnera stawiają ponad swoje.

Zodiakalny Rak w rodzinie

Można śmiało stwierdzić, że Rak jest najbardziej rodzinnym znakiem zodiaku. Rodzina jest dla niego najwyższą wartością. Sam cel życiowy zodiakalnego Raka to właśnie zbudowanie szczęśliwej rodziny. Ciepło domowego ogniska to coś, o co Rak zawsze dba i co przynosi mu poczucie spełnienia i bezpieczeństwa. Dla Raków ważne jest to, by wszyscy członkowie rodziny żyli ze sobą w zgodzie, utrzymywali bliskie kontakty. Bardzo przeżywa każdy rodzinny spór – nawet, gdy jest to tylko drobne nieporozumienie. Zawsze w takich przypadkach występuje w roli mediatora.

W stosunku do swoich pociech, zodiakalne Raki są bardzo troskliwe i opiekuńcze. Zdarza się nawet, że bywają nadopiekuńcze. Starają się, by ich dzieciom nigdy niczego nie brakowało. Nie znaczy to jednak, że przesadnie je rozpieszczają. Raki są pełne lęków o to, czy ich pociechom nie wydarzy się jakaś krzywda. Najgorzej przechodzą okres, gdy dzieci dorastają i stają się coraz bardziej samodzielne, a kontrola nad nimi staje się niemożliwa. Rak najchętniej przez całe życie podążałby krok w krok za swoimi potomkami jako ich Anioł Stróż.

Praca w horoskopie Raka

To, co najważniejsze w pracy dla zodiakalnego Raka, to przede wszystkim atmosfera. Rak nie będzie potrafił pracować w zespole, w którym dochodzi do wielu konfliktów, bądź w którym ludzie są na siebie zamknięci. Ceni on sobie taką pracę, w której może nawiązywać kontakty z innymi ludźmi. Dobrze więc sprawdzi się w zawodach, które związane są z pracą z innymi ludźmi, z obsługą klientów bądź też z opieką nad innymi. W pracy Raki są bardzo pomocne. Nie rywalizują, chętniej wspierają innych w drodze po awans. Niestety mają problem z ustaleniem granic, więc mogą być podatne na wykorzystywanie ze strony innych współpracowników.

Osoby spod znaku Raka nie gonią za karierą. Praca nie jest dla nich priorytetem, dla którego się podporządkowują. Pracują przede wszystkim po to, by zapewnić swoim najbliższym życie do godnym poziomie. Nie biegną po sławę czy uznanie. Rak woli pracować mniej, by mieć więcej czasu dla rodziny.

Znak zodiaku Rak – Finanse

Zodiakalne Raki to mistrzowie w zarządzaniu swoimi finansami. Są bardzo operatywne, dlatego mają łatwość w zarabianiu pieniędzy. Rzadko kiedy narzekają na brak finansów. Przede wszystkim ze względu na fakt, że potrafią mądrze nimi gospodarować. Rak dokładnie planuje wszystkie wydatki, tak by nigdy nic go nie zaskoczyło. A nawet gdy pojawi się jakiś nieprzewidziany wydatek, nie musi on zaciągać pożyczek, bo zwykle ma odłożone pieniądze na czarną godzinę.

Osoby spod znaku Raka unikają wydatków, które nie są niezbędne. Wolą odłożyć zarobione pieniądze, niż impulsywnie podjąć decyzję o jakimś zakupie. Tego, że są rozrzutne nie można im na pewno zarzucić. Czasami mogą przechodzić wręcz w skrajną postawę i stać się za bardzo oszczędne, odmawiając sobie pewnych udogodnień, dóbr czy przyjemności.

Horoskop Raka a relacje międzyludzkie

Osoby spod znaku raka to bardzo oddani i szczerzy przyjaciele. Śmiało można im zaufać i powierzyć nawet najbardziej dyskretne problemy czy tajemnice. Rak na pewno nie przekaże ich dalej, a dodatkowo zawsze postara się o dobrą i trafną radę. Stawia przede wszystkim na słuchanie swojego przyjaciela. Rzadko kiedy sam się uzewnętrznia. Ciężko wydobyć z Raka zwierzenia na temat swojego życia. Sprawdza się on znacznie lepiej w roli wspierającego słuchacza, niż w roli mówcy, który tego wsparcia oczekuje. Rak ma też tendencję do tego, by opiekować się innymi. Każdy jego przyjaciel, zarówno ten bliższy, jak i dalszy, może zawsze zwrócić się do niego ze swoimi troskami.

Zodiakalne Raki są też bardzo towarzyskie, choć rzadko wiodą w towarzystwie prym. Nie starają się na siłę zostać duszami towarzystwa. Bardziej cenią sobie spokojne spotkania w gronie najbliższych, niż huczne imprezy.

Zdrowie zodiakalnego Raka

Problemy zdrowotne, jakie najczęściej pojawiają się u zodiakalnych Raków, to przede wszystkim te w obrębie układu pokarmowego. Często miewają one problemy z trawieniem. Mogą pojawiać się również dolegliwości związane z pracą żołądka. Wrodzone zamartwianie się i przeżywanie całej palety emocji w zdwojonej mocy, sprawia że u Raków występuje tendencja do pojawiania się wrzodów na żołądku czy jelitach.

Wspomniana wyżej emocjonalność przekłada się również na układ nerwowy osób spod znaku Raka. Miewają problemy na tym tle. Często żyją w lękach i stresie, co sprawia, że ich ciało bywa mocno pospinane. Z kolei przez oszczędność bardzo rzadko pozwalają sobie na to, by udać się na masaż, który mógłby im ulżyć w tych dolegliwościach.

Co sprawia przyjemność zodiakalnym Rakom?

Największą przyjemnością dla zodiakalnych Raków jest przebywanie wśród bliskich. Z rodziną czy przyjaciółmi czują się spokojnie, bezpiecznie i są wtedy naprawdę szczęśliwe. Nie trzeba im wiele, wystarczy obecność i poczucie jedności. Najlepiej czują się także we własnych czterech kątach. Zwłaszcza kiedy mogą przysiąść z albumem zdjęć i wracać myślami do przyjemnych, minionych momentów. Sentymentalne wycieczki w przeszłość to również jedna z największych przyjemności Raków.

Gdy zodiakalny Rak zdecyduje się na wyjście z domu, po to, by miło spędzić czas, to zwykle skieruje się do miejsc z duszą. Takich, które mają swoją historię i w których można poczuć, że owa historia jest wciąż żywa. Chętnie udają się również do miejsc, które przywołują im miłe wspomnienia. Lubią powracać w swoje rodzinne strony, w miejsca związane z ich dzieciństwem. Właśnie tam mogą poczuć pełne rozluźnienie i błogostan.

Rak znak zodiaku – Sławne osoby

Magda Gessler znak zodiaku Rak

Magda Gessler – urodziła się 10 lipca 1953 roku w Komorowie. Polska osobowość telewizyjna, restauratorka i malarka. Największą sławę przyniosła jej rola prowadzącej program Kuchenne Rewolucje. Jest również jurorką w show kulinarnym Masterchef. W 2011 roku zdobyła nagrodę Wiktora w kategorii największe odkrycie telewizyjne, a rok później otrzymała Telekamerę w kategorii osobowość telewizyjna.

Bogusław Linda rak
Bogusław Linda – urodził się 27 czerwca 1952 roku w Toruniu. Polski aktor, reżyser i scenarzysta. Współzałożyciel i wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej. Jest uważany za jednego z najpopularniejszych polskich aktorów. Grał w filmach najwybitniejszych polskich reżyserów. Został dziesięciokrotnie nagrodzony nagrodą Złote Lwy, między innymi za role w filmach Gorączka (1980), Kroll (1991), Psy (1992) czy Tato (1995).

Robin Williams rak
Robin Williams – urodził się 21 lipca 1951 roku w Chicago. Amerykański aktor, reżyser, komik i producent filmowy. W 1998 roku został uhonorowany nagrodą Oscara za rolę w filmie Buntownik z wyboru (1997). Dwukrotnie zdobył nagrodę Złotego Globa, w 1988 roku za rolę w komedii wojennej Good Morning, Vietnam (1987) i w 1992 za rolę w filmie Fisher King (1991). Innym znanym filmem z jego udziałem jest Stowarzyszenie Umarłych Poetów (1989). Za rolę w tym filmie otrzymał nominację do nagrody Oscara.

Lindsay Lohan znak zodiaku rak
Lindsay Lohan –
urodziła się 2 lipca 1986 roku w Nowym Jorku. Amerykańska aktorka i wokalistka. Jako wokalistka wydała trzy albumy studyjne. Największą popularność przyniosły jej role w filmach takich, jak Nie wierzcie Bliźniaczkom (1998), Zakręcony Piątek (2003), czy Wredne Dziewczyny (2004). Trzykrotnie zdobyła nagrodę MTV Movie Award. W 2004 roku otrzymała cztery statuetki Teen Choice Awards za rolę w filmie Wredne Dziewczyny.

Inne sławne osoby spod znaku Raka w Polsce

Krystian Ochman, Krzysztof Piątek, Agnieszka Kaczorowska, Margaret, Joanna Opozda, Blanka Lipińska, Dorota Masłowska, Cleo, Anna Wyszkoni, Marcin Prokop, Maria Sadowska, Paweł Małaszyński, Maciej Stuhr, Tomasz Kammel, Piotr Kraśko, Paweł Nastula, Małgorzata Walewska, Krzysztof Skiba, Zbigniew Zamachowski, Maciej Orłoś, Katarzyna Grochola, Monika Olejnik, Ilona Łepkowska, Grzegorz Skawiński, Anna Dymna, Jan Kulczyk, Anna Czerwińska, Karol Strasburger, Tadeusz Sznuk, Tomasz Stańko, Krzysztof Kieślowski, Teresa Lipowska, Wisława Szymborska, Miron Białoszewski, Michalina Wisłocka.

Inne sławne osoby spod znaku Raka na świecie

Ariana Grande, Selena Gomez, Margot Robbie, Gareth Bale, Lionel Messi, Gisele Bundchen, Mindy Kaling, 50 Cent, Zinedine Zidane, Witalij Kłyczko, Elon Musk, Pamela Anderson, Melora Hardin, Mike Tyson, Chris Cornell, Dan Brown, George Michael, Tom Cruise, Księżna Diana, Kevin Bacon, Tom Hanks, Angela Merkel, David Hasselhoff, Carlos Santana, Brian May, Helena Vondrackova, George Bush, Sylvester Stallone, Debbie Harry, Harrison Ford, Dalajlama XIV, Sydney Pollack.

 

Dekor

Zdjęcia wykorzystane w artykule:

Magda Gessler
Artur Andrzej, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons
Bogusław Linda
Fryta 73 from Strzegom (Wikimedia Commons account: Fryta73), CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons
Robin Williams
Eva Rinaldi, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons
Lindsay Lohan
See page for author, Public domain, via Wikimedia Commons

Udostępnij

Wróżby

Social media

Kontakt do mnie

Telefon

85 674 64 99