Lew znak zodiaku

Astrologia

Znak zodiaku Lew – Charyzmatyczny Król Dżungli

Znak zodiaku Lew to pewność siebie i odwaga. Lwy emanują silną osobowością godną króla zwierząt. Ich obecność wzbudza podziw, choć czasem budzi też lęk. Lwy uwielbiają być podziwiane, dostrzeżone i docenione, a zwrócenie na siebie uwagi przychodzi im naturalnie. Są szczere i bezwzględnie prawdomówne, nie boją się mówić wprost, zarówno w chwaleniu, jak i w wskazywaniu błędów. Lwy są impulsywne i działają zanim przemyślą, ale mają wiarę we własne możliwości i odwagę, by radzić sobie z trudnościami. Ich ambicje są ogromne, zawsze dążą do osiągnięcia wyższych celów i chętnie się chwalą swoimi umiejętnościami. Lwy to prawdziwe symbole sprawczości i zaradności życiowej.

Ciekawostki o znaku zodiaku Lew

Data: od 23 lipca do 23 sierpnia
Nazwa łacińska: Leo
Horoskop Indiański: Łosoś
Żywioł: ogień
Planeta: Słońce
Zalety: pewny siebie, optymistyczny, zdolności przywódcze, ambitny, odważny, błyskotliwy
Wady: egocentryczny, roszczeniowy, apodyktyczny, próżny, uparty
Zawody: biznesmen, dyrektor, manager, aktor, model, prezenter telewizyjny, celebryta, influencer
Kolory: złoty, żółty
Zapachy: róża, lawenda
Rośliny: słonecznik, wawrzyn, cedr
Kamienie: rubin, diament, chryzolit
Najlepsze dopasowanie: Baran, Strzelec
Najgorsze dopasowanie: Panna

Znak zodiaku Lew – Charakterystyka ogólna

Zodiakalny Lew, jak przystało na króla zwierząt, ma bardzo silną osobowość. Lubi przewodzić, lubi rządzić, lubi kontrolować, lubi mieć zawsze ostatnie i najważniejsze zdanie. Osoby spod znaku Lwa charakteryzują się dużą pewnością siebie i odwagą, co często wzbudza podziw wśród otoczenia. Choć czasem ten podziw jest podszyty pewnym lękiem. Niewątpliwie Lwy uwielbiają czuć się podziwianie. Lubią być dostrzeżone, docenione i komplementowane. Pragną zaznaczać swoją obecność wszędzie tam, gdzie się pojawią. Zawsze znajdą sposób, by zwrócić na siebie uwagę. Jednak nigdy nie robią tego na siłę. Skupianie na sobie uwagi innych przychodzi im z dużą lekkością i naturalnością.

Osoby urodzone pod znakiem Lwa są bardzo szczere. I często jest to bezwzględna szczerość. Potrafią pochwalić innych, ale równie dobrze radzą sobie z tym, by wytknąć komuś błędy. Nie boją się mówić wprost co myślą. Zwłaszcza, że są to osoby dość impulsywne. Nie kalkulują tego, co im się opłaca, a co nie. W większości przypadków najpierw coś powiedzą lub zrobią, a dopiero potem zastanowią się, czy było to potrzebne bądź czy ich działanie nie wywoła przykrych konsekwencji. Z drugiej strony, nie bardzo przejmują się konsekwencjami. Wiara we własne możliwości daje im poczucie sprawczości, a odwaga umiejętność radzenia sobie w nawet najbardziej trudnych sytuacjach. Zaradności życiowej Lwom odmówić nie można.

Zodiakalny Lew bywa osobą egocentryczną. Lubi stawiać siebie na pierwszym miejscu. Często myśli głównie o sobie i swoich potrzebach. Rzadko skupia się na problemach czy potrzebach innych ludzi. Zawsze stara się grać pierwsze skrzypce. Problemy pojawiają się, gdy Lew nie czuje, że jest doceniany w towarzystwie, gdy otoczenie nie uważa go za przywódcę. Wtedy staje się kapryśny, konfliktowy, a nawet obrażalski.

Jedną z ważnych cech osób spod tego znaku jest ambicja. Lwy zawsze dają z siebie sto procent. A czasami nawet więcej. Chętnie podnoszą sobie poprzeczkę, chcąc wciąż piąć się coraz wyżej. Mają wobec siebie bardzo duże oczekiwania. Wciąż siebie testują, chcą udowodnić sobie swoje zdolności i swoją wartość. Ale nie robią tego tylko dla siebie. Lwy lubią pokazywać i chwalić się swoimi umiejętnościami czy osiągnięciami. Zawsze głośno mówią o swoich atutach, potrafią akcentować swoje zalety.

Miłość u zodiakalnego Lwa

Zodiakalne Lwy to jedne z bardziej kochliwych znaków zodiaku. Nie trzeba wiele, by go zauroczyć. Wystarczy mieć odpowiednie podejście. A serce Lwa można łatwo skraść prawiąc mu komplementy, wykazując nim zainteresowanie. I choć jak przystało na duszę przywódcy, Lew sam lubi zdobywać, to też sam również lubi być zdobywany i podrywany. Ktoś, kto daje mu atencję, od razu zyskuje w jego oczach.

Niestety, choć Lew kochliwy, to jego uczucia zwykle szybko się wypalają. Łatwo go zauroczyć, ale równie łatwo stracić jego zainteresowanie. Często dzieje się to w sposób naturalny, kiedy już odfruną pierwsze motyle z brzucha. Choć czasami jest to wynik wzajemnego niezrozumienia. Lwy szybko rezygnują z relacji, kiedy pojawiają się pierwsze nieporozumienia, czy zgrzyty. W związkach lubią dominować, więc gdy druga strona się z nimi nie zgadza, to nie zastanawiają się długo nad zakończeniem relacji.

Osoby urodzone pod znakiem Lwa lubią wyciskać życie jak cytrynę. Dlatego mają nieco dłuższy okres tak zwanego „wyszumienia się”. Do pewnego momentu stawiają na krótkofalowe związki bądź też relacje czysto seksualne, bez poważniejszych zobowiązań. Chcą się bawić, doświadczać, korzystać z uroków życia. Młode Lwy ciężko namówić do stabilnego związku. Ich czas na poważne relacje przychodzi stosunkowo późno, o ile w ogóle.

Znak zodiaku Lew – Horoskop Partnerski

Ciekawym połączeniem jest związek Lwa z Baranem. Mogłoby się wydawać, że taka relacja jest niemożliwa do zbudowania. Obie silne osobowości, oczywiście w początkowej fazie będą ze sobą walczyć o dominację w związku. Jednak po okresie docierania się, są w stanie stworzyć bardzo udany duet na lata, w którym wzajemnie będą siebie motywować. Dodatkowo oba znaki są dość rozrywkowe, więc na tym tle znajdują dobre porozumienie i świetnie się ze sobą bawią.

Predyspozycje na długotrwałą i szczęśliwą relację Lwy mają również ze Strzelcami. Dwie energiczne osoby, ceniące sobie wolność, mogą nawet nie zauważyć, kiedy ich niezobowiązująca relacja będzie obchodziła kolejną rocznicę. Ogromnym plusem w tej relacji jest to, że obie strony dają sobie dużo swobody.

Bardzo nikłe szanse na przetrwanie mają relacje Lwa i Panny. To osoby z dwóch różnych światów. I choć często zdarza się, że przeciwieństwa się przyciągają, to w tym przypadku to powiedzenie nie do końca się sprawdza. To, co ich łączy, to determinacja w dążeniu do celu. Jest to jednocześnie coś, co ich rozdzieli, bowiem każde z nich swój cel będzie miało zupełnie gdzie indziej.

Seks z zodiakalnym Lwem

Lwy są pełnymi pasji kochankami, o bujnej wyobraźni i kreatywności. Zrobią wszystko, co w ich mocy, aby zdobyć względy osoby, która im się podoba. Jednak nie stoją w kolejce za innymi adoratorami. Bez wahania wyprzedzą swoich konkurentów. Są mistrzami zdobywania. Lwy wyróżniają się swoją odwagą i niezachwianą pewnością siebie na tle innych znaków. Z nimi można naprawdę poczuć się jak w sypialni z królem lub królową. Bez względu na ewentualne kompleksy, uwielbiają eksponować swoje ciało i nie wstydzą się swoich potrzeb.

Zodiakalne Lwy mają silne potrzeby seksualne i w sypialni nie pozostawią partnera bez wrażeń. Ich miłosne jęki będą hucznie rozbrzmiewać z sypialni. Podobnie jak w życiu, Lwy mają skłonność do dominacji w łóżku. Są centralnym punktem świata, nawet w tak intymnych sytuacjach. Jednak ich umiejętności i wyrafinowane pieszczoty wynagradzają wszystko. Dzięki wielu erotycznym przygodom i doświadczeniom są w stanie wyciągnąć z partnera maksimum rozkoszy dla obojga.

Zodiakalny Lew w rodzinie

Lew nie zawsze potrafi w pełni poświęcić się życiu rodzinnemu. Choć jest opiekuńczy i nigdy nie pozwoli na krzywdę swoim bliskim, to praca zawodowa zajmuje mu główne miejsce. Niestety, jak każda osoba o silnej osobowości, Lew może być skłonny do sporów i kłótni. Jest impulsywny i emocjonalne, dlatego łatwo jest go wytrącić z równowagi. Członkowie jego rodziny powinny nauczyć się właściwego obchodzenia się z nim.

Zodiakalny Lew jest bez wątpienia bardzo kochającym rodzicem. Choć może być wymagający, robi to jedynie dla dobra swoich potomków. Jego największym pragnieniem jest wychowanie dzieci w sposób, który pozwoli im stać się wartościowymi ludźmi. Dlatego też stara się utrzymywać dyscyplinę w domu. Lew z wielką troską dba o rozwój intelektualny swoich dzieci. Pragnie być dla nich przykładem i bohaterem. Stara się być odważny, uczciwy i lojalny, aby mogły na nim wzorować się i brać z niego przykład.

Praca w horoskopie Lwa

Osoby urodzone pod znakiem Lwa są niewątpliwie ambitne, a więc kariera zawodowa zajmuje dla nich miejsce o pierwszorzędnej ważności. Dążą do osiągania sukcesów w pracy, które pozwalają im poczuć się docenionymi i spełnionymi. Mają świadomość swojego potencjału i wierzą, że mogą zabłysnąć w niemal każdej dziedzinie. To właśnie zdobycie szerokiego uznania otoczenia jest jednym z ich głównych pragnień.

Dla zodiakalnych Lwów sukces w pracy jest nie tylko sposobem na zdobycie uznania i prestiżu społecznego, ale również źródłem satysfakcji i spełnienia osobistego. Docenienie ich osiągnięć daje im poczucie własnej wartości i pewności siebie. Wiedzą, że mają wiele do zaoferowania i pragną się w pełni wykorzystać swój potencjał.

Niestety, mocno przywódcza natura Lwa może przyczynić się do powstania wrogów w jego otoczeniu. Lew nie toleruje sprzeciwu i oporu wobec swoich decyzji. Nawet jeśli ktoś ma słuszne argumenty, stawiając mu czoło, ryzykuje wywołanie gniewu Lwa. Lew nie wahając się, będzie ostro reagować, sięgając przy tym po nawet bardzo drastyczne środki.

Znak zodiaku Lew – Finanse

Zodiakalne ze względu na swoją ekscentryczną naturę, czerpią ogromną przyjemność z korzystania z uroków życia. Lew jest gotów wydać sporo pieniędzy na rozrywkę i zaspokajanie swoich kaprysów, nawet jeśli są one dość nietypowe. Podczas zakupów Lew nie ogranicza się jedynie do niezbędnych rzeczy. Jeśli zauważy coś interesującego, bez wahania to nabywa, nawet jeśli jest to całkowicie zbędne. Wystarczy, że jest to piękne lub ciekawe.

Lew nie boi się eksplorować różnych aspektów życia i czuje się swobodnie w wyrażaniu swoich gustów i preferencji. Dla niego zakupy to nie tylko spełnianie podstawowych potrzeb, ale również okazja do eksperymentowania, odkrywania nowych rzeczy i wyrażania swojej indywidualności. Jego bogate życie wypełnione jest różnorodnymi przedmiotami i doświadczeniami, które stanowią wyraz jego unikalnej osobowości.

Znak zodiaku Lew jako miłośnik wysokiego standardu życia niechętnie podejmuje decyzje o ograniczeniu wydatków. Oszczędzanie nie jest jego mocną stroną, a nawet jeśli posiada ograniczone środki, z wysokim prawdopodobieństwem wyda je wszystkie. Lwy bardzo często szukają wyjątkowych okazji i przecen, choć nigdy nie przyznają się, że kupili coś po okazyjnej cenie. Dla nich istotne jest, aby znać prawdziwą wartość nabywanej rzeczy i czerpać z niej satysfakcję bez względu na to, czy zapłacili pełną cenę czy tylko jakąś jej część.

Horoskop Lwa a relacje międzyludzkie

Lew jest zawsze pełen fascynujących pomysłów, dlatego w jego obecności nie można się nudzić. Osoba urodzona pod tym znakiem ma niezwykłą zdolność do inspirowania innych i potrafi skutecznie przekonać ich do oderwania się od trosk i kłopotów dnia codziennego. Lew zawsze podkreśli, że każdy zasługuje na chwilę relaksu i odpoczynku od trudów życia. Jego energiczny charakter i chęć czerpania z życia pełnymi garściami zarażają innych, zachęcając do aktywnego uczestnictwa w różnych przygodach i doświadczeniach.

Zodiakalny Lew potrafi tworzyć atmosferę radości i beztroski, dając innym możliwość oderwania się od codziennych trosk i czerpania radości z chwili. Jego pomysły są zawsze intrygujące i pełne życia, a jego zdolność do rozluźniania atmosfery sprawia, że jest pożądanym towarzyszem w różnych sytuacjach. Lew potrafi wprowadzić wspaniałą zabawę, organizując ciekawe wydarzenia, podróże, spotkania czy improwizowane aktywności.

Lew jest z natury dumny i ma tendencję do szybkiego osądzania innych ludzi. Z tego powodu potrzebuje czasu, aby nawiązać pełną przyjaźń z kimś. Duma Lwa wynika z jego wysokich standardów i oczekiwań wobec innych. On szuka osób, które są wyjątkowe i mają wiele do zaoferowania. Pragnie mieć wokół siebie ludzi, którzy są godni zaufania i na których będzie mógł polegać.

Zdrowie zodiakalnego Lwa

Znak zodiaku Lew jest naturalnie silny, ale czasami przecenia swoje możliwości. Często podejmuje zadania, które okazują się zbyt trudne dla niego. Niechętnie przyjmuje pomoc od innych, ponieważ uważa się za najlepszego we wszystkim i pragnie samodzielnie poradzić sobie we wszystkich dziedzinach. Z powodu natłoku obowiązków, Lew może się szybko przepracować. Ciągłe angażowanie się w liczne zadania i brak odpoczynku prowadzi do przeciążenia i wyczerpania.

Lew nie zauważa, że potrzebuje czasu na regenerację i odpoczynek, a to negatywnie wpływa na jego zdrowie fizyczne i psychiczne. Dodatkowo, stres spowodowany nadmiarem obowiązków tylko się pogłębia. Jego chęć samodzielności i perfekcjonizm sprawiają, że nie potrafi tak po prostu oderwać się od obowiązków i zrelaksować.

Zodiakalne Lwy posiadają podwyższone ryzyko wystąpienia choroby wieńcowej oraz nadciśnienia. Jednym z kluczowych kroków by tego uniknąć jest rezygnacja z palenia papierosów. Palenie tytoniu ma negatywny wpływ na układ sercowo-naczyniowy i zwiększa ryzyko wystąpienia chorób serca. Ważna jest też zdrowa dieta. Lwy powinny ograniczyć spożywanie tłustych potraw, które mogą prowadzić do nadwagi, podwyższonego poziomu cholesterolu i zwiększonego ryzyka chorób sercowo-naczyniowych.

Co sprawia przyjemność zodiakalnym Lwom?

Dla Lwa istotne jest bycie wśród ludzi, doświadczanie pozytywnej atmosfery i wpływania na nią swoją osobowością. Pragnie być otoczony pochwałami i uznaniem za swoje zdolności, a wspólne chwile spędzane z innymi dają mu poczucie spełnienia. Lew jest mistrzem organizacji przyjęć, spotkań z przyjaciółmi i innych okazji do wspólnego biesiadowania, gdzie otoczony jest pozytywną energią. Czerpie ogromną radość z rozmów, śmiechu i dzielenia się wyjątkowymi momentami z bliskimi.

Zodiakalne Lwy uwielbiają także rozrywkowe aktywności, które dostarczają im niezapomnianej przyjemności. Lubują się chodzeniu na koncerty, do teatru i kina oraz we wszelkiego rodzaju imprezach kulturalno-rozrywkowych. Wspaniałe występy artystyczne i spektakularne wydarzenia są dla nich prawdziwym źródłem radości i emocji. Lew potrafi w pełni oddać się magii tych wydarzeń i czerpać z nich niezwykłe doznania.

Lew znak zodiaku – Sławne osoby

 

Jennier Lopez Lew
Jennifer Lopez
– urodziła się 24 lipca 1969 roku w Nowym Jorku. Jest popularną aktorką, piosenkarką, tancerką, projektantką mody i producentką. Swoją karierę filmową w niskobudżetowym filmie „Moja mała dziewczynka”. Przełomem było zagranie głównej roli w filmie „Selena” w 1997 roku, za co otrzymała nominację do Złotego Globu. W kolejnych latach Lopez wystąpiła w różnych filmach, takich jak „Anakonda” w 1997 roku, „Cela” w 2000 roku, „Powiedz tak” w 2001 roku. W 1999 roku zadebiutowała jako piosenkarka albumem „On the 6”, który odniósł sukces na całym świecie. Wydała kolejne albumy, takie jak „J.Lo” i „This Is Me…Then” z 2002 roku, które zdobyły szczyty list przebojów i odniosły duży sukces sprzedażowy. Jennifer Lopez jest nie tylko aktorką i piosenkarką, ale także bizneswoman. Posiada własną kolekcję ubrań oraz wiele linii perfum. Ma liczne kontrakty reklamowe i jest uważana za ikonę mody. Jest również zaangażowana w działalność charytatywną. Jennifer Lopez jest najlepiej opłacaną latynoską aktorką w Hollywood. W 2011 roku została uznana za najpiękniejszą kobietę na świecie przez magazyn „People”, a rok później „Forbes” nazwał ją najbardziej wpływową gwiazdą.

Kuba Wojewódzki znak zodiaku Lew

Kuba Wojewódzki – urodził się 2 sierpnia 1963 roku w Koszalinie. Jest dziennikarzem, satyrykiem i publicystą. Swoją karierę dziennikarską rozpocząłw latach 80. w „Magazynie Muzycznym” i później pisał felietony dla różnych czasopism, takich jak „Muza”, „Wprost”, „Przekrój”, „Gazeta Wyborcza” i „Viva!”. Pracował również w radio, prowadząc audycje w Rozgłośni Harcerskiej, Trójce, Antyradiu, Esce Rock, Rock Radiu i newonce.radio. Zyskał rozpoznawalność jako juror w programie „Idol” i prowadząc autorskie talk-show „Kuba Wojewódzki”. Był również jurorem w programach typu talent show, takich jak „Mam talent!”, „X-Factor” i „Mali giganci”. Jako aktor występował w Teatrze 6. Piętro oraz miał epizodyczne role w filmach i serialach telewizyjnych. Jest uważany za kontrowersyjną postać i jednego z najpopularniejszych ludzi show-biznesu w Polsce. Zajął drugie miejsce w rankingu „100 najcenniejszych gwiazd polskiego show-biznesu” w 2007 roku według „Forbes Polska” oraz znalazł się na trzecim miejscu w rankingu „100 najbardziej wpływowych Polaków” w 2011 roku według „Wprost”. Otrzymał również nagrody Świrów i Wiktora w kategorii „osobowość telewizyjna”.

 

Sean Penn Lew

Sean Penn – urodził się 17 sierpnia 1960 roku w Santa Monica. Jest aktorem, producentem, scenarzystą, reżyserem i dziennikarzem. Od najmłodszych lat odkrywał w sobie pasję do aktorstwa i produkcji filmowej. Mając 19 lat przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie zaczynał swoją karierę na deskach Broadwayu. Jego pierwszym filmowym występem był dramat „Szkoła kadetów”, ale prawdziwą sławę przyniosła mu rola w filmie „Sokół i koka”.Zyskał uznanie za swoje wybitne role w filmach, takich jak „Obywatel Milk”, „Rzeka Tajemnic”, „Sam”, „Słodki Drań”, „Przed Egzekucją” oraz zdobył Złotą Palmę na festiwalu w Cannes za film „Jak jej nie kochać”. Osiągnął także sukces jako reżyser, szczególnie znany jest za film „Wszystko za życie” („Into the wild”), który przyniósł mu dwie nominacje do Cezarów. Jest również dwukrotnym zdobywcą Oscara. Poza aktorstwem i reżyserią, Penn jest znany ze swojej pracy dziennikarskiej, publikując artykuły dla takich czasopism jak Rolling Stone i Time.

 

Beata Tyszkiewicz znak zodiaku Lew

Beata Tyszkiewicz – urodziła się 14 sierpnia 1938 roku w Wilanowie. Jest aktorką, działaczką społeczną i publicystką. W swojej karierze aktorskiej, która obejmuje ponad 100 ról filmowych, zyskała rozpoznawalność głównie dzięki swojej urodzie i pochodzeniu. Często obsadzana była w postacie arystokratek lub kobiet budzących podziw i pożądanie. Ważne kreacje stworzyła w filmach takich jak „Lalka” (jako Izabela Łęcka) i „Wszystko na sprzedaż”, gdzie odegrała jedną z głównych postaci. Za swój wkład w rozwój kinematografii otrzymała liczne odznaczenia i nagrody. Zasługuje na miano „pierwszej damy polskiego kina”. Występowała jako jurorka w programach tanecznych „Taniec z gwiazdami” (2005-2010) i „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami” (2014-2017). W 1997 roku została odznaczona Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski, a w 2008 uhonorowana Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Inne sławne osoby spod znaku Lwa w Polsce

Ewa Swoboda, Ewa Farna, Sandra Drzymalska, Aleksandra Szwed, Taco Hemingway, Robert Lewandowski, Joanna Jędrzejczyk, Barbara Kurdej-Szatan, Anita Włodarczyk, Natalia Siwiec, Przemysław Cypryański, Mateusz Gessler, Magdalena Kumorek, Omenaa Mensah, Magdalena Różczka, Natasza Urbańska, Katarzyna Herman, Jacek Kopczyński, Grzegorz Turnau, Robert Makłowicz, Cezary Żak, Maciej Maleńczuk, Lora Szafran, Małgorzata Potocka, Kamil Sipowicz, Jerzy Pilch, Irena Jarocka, Maria Czubaszek, Roman Polański.

Inne sławne osoby spod znaku Lwa na świecie

Demi Lovato, Kylie Jenner, Jennifer Lawrence, Jack O’Connell, Daniel Radcliffe, Tyson Fury, Andrew Garfield, Chris Hemsworth, Roger Federer, Meghan Markle, Fernando Alonso, Jason Momoa, Charlize Theron, Michael Shannon, Ben Aggleck, Matthew Perry, Jason Statham, J.K. Rowling, Slash, Whitney Houston, Mark Strong, James Hetfield, Barack Obama, Antonio Banderas, David Duchovny, Kevin Spacey, Madonna, Kate Bush, James Cameron, Patrick Swayze, Robert Plant, Jean Reno, Arnold Schwarzenegger, Robert De Niro, Mick Jagger, Yves Saint Laurent.

Dekor

Zdjęcia wykorzystane w artykule:

Jennifer Lopez
Firdaus Latif, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons
Kuba Wojewódzki
Fryta 73 from Strzegom (Wikimedia Commons account: Fryta73), CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons
Sean Penn
seher sikandar, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons
Beata Tyszkiewicz
Sławek, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons

Udostępnij

Wróżby

Social media

Kontakt do mnie

Telefon

85 674 64 99