5 MONET

Dwór Monet, Tarot

Piątka Monet

Piątka Monet w Tarocie jest sześćdziesiątą dziewiątą kartą i wchodzi w grupę Arkan Małych. Przesłanie tej karty skupia się na braku. Braki w różnych postaciach, choć głównie dotyczące sfery materialnej. Karta jest zapowiedzią trudnej sytuacji finansowej, w której może brakować środków do tego, by móc prowadzić godne życie, by móc spełniać swoje potrzeby. To także bolesne, większe straty finansów, które całkowicie mogą zmienić dotychczasowe życie. Wydatki, którym bardzo ciężko podołać. Poczucie niespełnienia. Również w relacjach partnerskich, w przypadku których karta ta mówi o braku radości, spełnienia i uczuć. Jednak Piątka Monet niesie także inne przesłanie, które mówi o pomocy. A konkretnie o tym, by nauczyć się o tę pomoc prosić, w sytuacjach które będą tego wymagały.

5 Monet w Tarocie – Informacje ogólne

Astrologia: Merkury w Byku
Żywioł: Ziemia
Myśl przewodnia: Ubóstwo
Inne nazwy: Piątka Denarów, Piątka Pentakli

Rada: Naucz się prosić o pomoc. Proponuj pomoc potrzebującym.

Ostrzeżenie: Zwracaj uwagę na to, by Twoje potrzeby i oczekiwania, nie były wyższe niż środki, które posiadasz do ich spełnienia.

Słowa kluczowe w pozycji prostej: Kłopoty finansowe, Biedne życie, Brak środków do spełnienia podstawowych potrzeb, Bezrobocie, Kryzys

Słowa kluczowe w pozycji odwróconej
: Przemyślane decyzje, Poprawa sytuacji finansowej, Umiejętne gospodarowanie budżetem, Spłata długów, Zażegnanie kryzysu

Piątka Monet w Tarocie jako osoba

Karta Piątki Monet mówi o osobie, która nie potrafi odnaleźć dla siebie miejsca w życiu. Osoba, która czuje się niespełniona w niemal każdej dziedzinie życia. Podejmowane przez nią działania i decyzje są błędne i generują nieprzyjemne konsekwencje. To człowiek, który ma duże problemy na tle finansowym. Brakuje mu środków do życia, żyje w bardzo trudnych warunkach.

5 Monet Tarot – Zdrowie

W zdrowiu Piątka Monet wskazuje na pogarszający się stan zdrowia. Brak dbałości o zdrowie, o kondycję fizyczną i psychiczną. Organizm, który jest wyniszczony. Problemy z układem odpornościowym, częste łapanie różnych infekcji.

Piątka Monet Tarot – Miłość

W miłości Piątka Monet mówi o poczuciu niespełnienia. Zapowiada, że w relacji będą coraz bardziej odczuwalne braki. Brak uwagi, brak zaangażowania, brak uczucia, wzajemne niezrozumienie. Karta mówi także o desperackim poszukiwaniu miłości. O szukaniu drugiej połowy, co do której ma się bardzo duże oczekiwania. Błędne założenie, że druga osoba całkowicie odmieni życie na lepsze. Piątka Monet to także żebranie o miłość. Zabieganie o osobę, która nie jest zainteresowana budowaniem relacji.

5 Monet Tarot – Finanse

W sferze finansowej karta Piątki Monet zapowiada bardzo trudny czas. To moment, w którym pojawią się spore wydatki. Problemy związane z finansami, trudności ze spłatą zobowiązań, brak zarobków, brak pieniędzy na podstawowe potrzeby, bieda.

Piątka Monet Tarot – Praca

W sferze pracy Piątka Monet mówi o obowiązkach, które wykonuje się z przymusu. Praca, która nie daje poczucia spełnienia. Praca o bardzo niskim wynagrodzeniu. Trudne warunki w miejscu pracy, praca ciężka pod kątem fizycznym. Karta Piątki Monet wskazuje również na utratę pracy, wypowiedzenie umowy, bezrobocie.

Udostępnij

Aktualności

Social media

Kontakt do mnie

Telefon

85 674 64 99