15 DIABEŁ

Tarot, Tarot Wielkie Arkana

XV Diabeł

Diabeł w Tarocie jest szesnastą kartą, z przypisaną liczbą 15 i wchodzi w grupę Arkan Wielkich. Karta Diabła, która występuję zaraz po karcie Umiarkowanie, wskazuje właśnie na brak umiaru. Przekraczanie granic, łamanie zasad. Karta mówiąca o złej energii, niezdrowej chęci czerpania zysków, toksyczne przywiązanie i podporządkowywanie sobie innych. Całkowite zaburzenie równowagi życiowej, które prowadzi do zguby.

Diabeł w Tarocie – Informacje ogólne

Astrologia: Koziorożec
Żywioł: Ziemia
Liczba: 15
Myśl przewodnia: Żądza
Inne nazwy: Demon
Rada: Zrozum naturę tego, co pozorne. Realizuj swoje pragnienia, nie wykorzystując i nie krzywdząc przy tym innych.
Ostrzeżenie: Nie pielęgnuj w sobie złych emocji, nie dąż ślepo za korzyściami. Uważaj na wpadanie w nałogi.

Diabeł Tarot – Znaczenie w pozycji prostej

Diabeł w pozycji prostej mówi o ślepym zatraceniu się w chęci zyskiwania coraz więcej i więcej. To skrajny konsumpcjonizm. Nieumiejętność cieszenia się z tego, co się osiągnęło, poczucie ciągłego niedosytu. To wszelkiego rodzaju żądze – żądza władzy, żądza bogactwa, żądza dominacji, żądza seksu. Tworzenie toksycznych więzi z ludźmi, uzależnianie się od innych lub uzależnianie ich od siebie. Zdradzanie, manipulowanie, kontrolowanie i przemocowe zachowania. Brak zasad moralnych.
Słowa kluczowe: Pułapka, Niewolnictwo, Klatka, Kuszenie, Pożądanie, Seks, Nadmierna chciwość, Wykorzystywanie, Manipulacja, Arogancja, Dominacja, Obsesja

Diabeł Tarot – Znaczenie w pozycji odwróconej

Diabeł w pozycji odwróconej również niesie negatywne przesłanie. To bardzo świadoma manipulacja innymi ludźmi. Pielęgnowanie w sobie zła. Wyrachowane wykorzystywanie innych dla własnych celów. Poczucie władzy i dominacji, które wykorzystuje się w dobrze przemyślany sposób – tak, aby móc zyskać jak najwięcej.
Słowa kluczowe: Irytacja, Złość, Otwarte oczy, Świadomość manipulacji, Dobra materialne ponad duchowością

Diabeł w Tarocie jako osoba

Diabeł to osoba wpływowa i niezwykle charyzmatyczna, wzbudzająca pożądanie, potrafiąca wpływać na ludzi oraz nimi manipulować. Człowiek, który nie szanuje odmienności, stawia swoje zdanie jako jedyny dobry wzór. Ogarnięty żądzami i obsesjami.

Diabeł Tarot – Zdrowie

W rozkładzie na zdrowie Diabeł może symbolizować choroby związane z narządami płciowymi oraz stany zapalne, skłonność do uzależnień od używek i problemy z zębami.

Diabeł Tarot – Miłość

Karta Diabeł w rozkładzie na miłość pokazuje silne przywiązane i toksyczne relacje. Związek przepełniony namiętnością, erotyzmem i seksem.

Diabeł Tarot – Finanse

Diabeł na finanse wskazuje na dużą potrzebę zarabiania i gromadzenia pieniędzy. Finanse jako jedna z najwyższych wartości. Wysokie przypływy pieniężne. Problemy ze spłatą zobowiązań.

Diabeł Tarot – Praca

W rozkładzie na pracę karta Diabła oznacza drogę po trupach do celu. Może wskazywać na wykorzystywanie innych osób, aby osiągnąć sukces. Wchodzenie w niejasne kontakty biznesowe, przedsięwzięcia niezgodne z prawem.

Udostępnij

Aktualności

Social media

Kontakt do mnie

Telefon

85 674 64 99