16 WIEŻA

Tarot, Tarot Wielkie Arkana

XVI Wieża

Wieża w Tarocie jest siedemnastą kartą, z przypisaną liczbą 16 i wchodzi w grupę Arkan Wielkich. Przesłanie karty Wieża mówi o nagłych, nieprzewidzianych zmianach, które mają przynajmniej pozornie negatywny wymiar. To rozłam, zburzenie tego, nad czym pracowaliśmy, co budowaliśmy. Przypomina o kruchości wszystkiego, co mamy i czym się otaczamy. O tym, że wystarczy zaledwie chwila, by to co mieliśmy, zmieniło się w ruinę. Jedyne, co nie może zostać naruszone, to nasze bogactwo duchowe.

Wieża w Tarocie – Informacje ogólne

Astrologia: Mars
Żywioł: Ogień
Liczba: 16
Myśl przewodnia: Rozłam
Inne nazwy: Wieża Boga
Rada: Znajdź siłę do wprowadzenia zmian w swoim życiu. Doceniaj to, co masz.
Ostrzeżenie: Nie wchodź w energię poddania. Nie pozwól na to, by porażka całkowicie Cię zniszczyła.

Wieża Tarot – Znaczenie w pozycji prostej

Wieża w pozycji prostej mówi o negatywnych zmianach w życiu. To nagły rozpad tego, co było ważne, ale też tego, czego może do momentu zniszczenia, nie docenialiśmy. Zapowiada bolesne straty, zarówno materialne, w postaci utraty pieniędzy czy dobytku, jak i emocjonalne, takie jak rozstanie czy rozwód. Mówi o złej komunikacji między ludźmi, przez co nie jest możliwe wybudowanie czegoś stabilnego – zarówno w kwestiach zawodowych, jak i uczuciowych. Skłonność do wybuchowości, zażartych kłótni, mocnych konfliktów.
Słowa kluczowe: Zagrożenie, Kłótnia, Konflikt, Rozłam, Przełom, Upadek, Strata finansowa, Rozwód

Wieża Tarot – Znaczenie w pozycji odwróconej

Wieża w pozycji odwróconej mówi o odbudowywaniu tego, co zostało zniszczone. To czas powstania z kolan i zakasania rękawów. Zmiana światopoglądu i postrzegania danej sytuacji. Daje to większą świadomość, do tego, by odbudować to, co utracone lub zniszczone, w sposób odpowiedni i pomyślny. Umiejętność wypracowywania kompromisu.
Słowa kluczowe: Zmiana na lepsze, Oczyszczenie, Budowanie, Poczucie wolności

Wieża w Tarocie jako osoba

Karta Wieża to człowiek, który dużo przeszedł. Ma za sobą złe doświadczenia lub poniósł znaczące straty materialne. Może symbolizować również osoby, przed którymi stoją ważne życiowe zmiany.

Wieża Tarot – Zdrowie

Wieża oznacza przede wszystkim kłopoty z układem kostnym, mogą pojawiać się schorzenia związane z kręgosłupem. Może symbolizować również problemy emocjonalne i lęki.

Wieża Tarot – Miłość

W rozkładzie na miłość Wieża symbolizuje konflikty w związku, brak porozumienia i niemożność osiągnięcia kompromisu. Może wskazywać na rozstanie lub rozwód.

Wieża Tarot – Finanse

Karta Wieża na finanse oznacza stratę pieniędzy bądź wartościowych dóbr materialnych.

Wieża Tarot – Praca

Wieża w sferze zawodowej oznacza burzliwy czas. Możliwość popełnienia błędów, przez co niebawem pojawią się negatywne konsekwencje. Zła współpraca pomiędzy ludźmi, która prowadzi do porażki. Karta może zapowiadać także nagłą utratę pracy.

Udostępnij

Aktualności

Social media

Kontakt do mnie

Telefon

85 674 64 99