14 UMIARKOWANIE

Tarot, Tarot Wielkie Arkana

XIV Umiarkowanie

Umiarkowanie w Tarocie jest piętnastą kartą, z przypisaną liczbą 14 i wchodzi w grupę Arkan Wielkich. Przesłanie karty Umiarkowanie mówi o szukaniu w życiu złotego środka. To dążenie do harmonijnego, ułożonego życia. Równowaga pomiędzy sferą materialną i duchową, emocjonalną i intelektualną. Kontrola nad tym, by wszystko miało swój określony ład i porządek. Jak sama nazwa wskazuje – dbanie o umiar. Choć może brzmieć banalnie, to właśnie w tym tkwi metoda na udane życie.

Umiarkowanie w Tarocie – Informacje ogólne

Astrologia: Strzelec
Żywioł: Ogień
Liczba: 14
Myśl przewodnia: Złoty środek
Inne nazwy: Powściągliwość
Rada: Metoda prób i błędów to Twój sposób na rozwój.
Ostrzeżenie: Unikaj skrajności i brak umiaru. Niech jednak Twoja postawa nie będzie bierna.

Umiarkowanie Tarot – Znaczenie w pozycji prostej

Umiarkowanie w pozycji prostej mówi o harmonijnym życiu. Dbanie o to, by wszystkie sprawy toczyły się naturalnym rytmem. Dążenie do spokoju, porozumienia i zgody. Dążenie do złotego środka. Wprowadzanie we wszystkim umiaru, zachowanie powściągliwości. Umiejętność podejmowania działań, wprowadzania zmian i doświadczania, jednak w sposób łagodny i harmonijny.
Słowa kluczowe: Zmiany, Metamorfoza, Harmonia, Realizacja, Doświadczanie, Zarządzanie, Wybrany termin, Próba, Eksperyment, Oczyszczanie, Lecznictwo

Umiarkowanie Tarot – Znaczenie w pozycji odwróconej

Umiarkowanie w pozycji odwróconej mówi o nieumiarkowaniu. To popadanie w różnego rodzaju skrajności. Zaburzony ład w życiu, brak harmonii i spokoju. Brak poczucia bezpieczeństwa i stabilizacji. Burzliwość, łatwość w popadaniu w konflikty i trudność w wypracowaniu kompromisu, dojściu do porozumienia. Brak wstrzemięźliwości, nadużywanie. Skłonność do przesady w każdej dziedzinie życia.
Słowa kluczowe: Konflikt, Niezrozumienie, Rywalizacja, Zła współpraca, Słaba komunikacja, Wybuchowość, Temperament, Brak stabilizacji

Umiarkowanie w Tarocie jako osoba

Umiarkowanie to osoba z sercem na dłoni, niekonfliktowa, potrafiąca pójść na kompromis, wybaczająca i rozumiejąca czyjeś problemy. Nie działa impulsywnie, zawsze najpierw myśli, a dopiero potem robi.

Umiarkowanie Tarot – Zdrowie

Umiarkowanie na zdrowie ukazuje dążenie do równowagi i stabilizacji, wskazane jest wykonywanie ćwiczeń, takich jak joga. Mogą pojawić się problemy w obrębie głowy (błędnik) oraz kłopoty z układem moczowym.

Umiarkowanie Tarot – Miłość

Karta Umiarkowanie pokazuje związek o silnym fundamencie, stały i poważny. Może wskazywać także na monotonię i brak iskry pożądania.

Umiarkowanie Tarot – Finanse

Umiarkowanie to bardzo dobra karta na finanse, mówiąca przede wszystkim o stabilizacji i płynności finansowej. Wskazuje na oszczędzanie i mądre gospodarowanie pieniędzmi.

Umiarkowanie Tarot – Praca

W rozkładzie na pracę Umiarkowanie oznacza przede wszystkim stabilną i dobrą posadę. Może wskazywać także na dobrze prosperujący biznes.

Udostępnij

Aktualności

Social media

Kontakt do mnie

Telefon

85 674 64 99