KRÓL MIECZY

Dwór Mieczy, Tarot

Król Mieczy

Król Mieczy w Tarocie jest sześćdziesiątą czwartą kartą i wchodzi w grupę Arkan Małych. Karta mówiąca o władzy i autorytecie. Autorytet, który czasem może wzbudzać lęk. To kierowanie się w życiu rozsądkiem i intelektem. Trzymanie dystansu względem innych ludzi. Trudność w zawieraniu znajomości, które mają podłoże emocjonalne. Za to łatwość w nawiązywaniu kontaktów biznesowych. Rozwijanie kontaktów, w których następuje wymiana intelektualna. To także siła woli, która pozwala sukcesywnie dążyć do obranego celu, bez liczenia na pomoc innych. To zdanie się wyłącznie na siebie. Umiejętność kontrolowania sytuacji, trzymanie ręki na pulsie. Wysokie ambicje, które sprawiają, że wciąż jest chęć do rozwoju. Choćby został osiągnięty najwyższy poziom, to wciąż szuka się możliwości na poszerzenie tej skali. Karta Króla Mieczy mówi także o asertywności. Umiejętność składania odmowy z zachowaniem szacunku. To przede wszystkim sytuacja, w której doskonale wiemy czego chcemy i nie pozwalamy sobie trwonić cennego czasu. Stawiane jasnych granic, które nie pozwolą na wykorzystanie przez innych.

Król Mieczy w Tarocie – Informacje ogólne

Astrologia: Ostatni trygon Koziorożca i pierwsze dwie trzecie Wodnika
Żywioł: Powietrze z powietrzem
Myśl przewodnia: Dystans

Rada: Słuchaj tego, co podpowiada logika. Rozwijaj swoją inteligencję.

Ostrzeżenie: Uważaj na to, by nie stać się człowiekiem snobistycznym.

Słowa kluczowe w pozycji prostej: Wykształcenie, Wysoka inteligencja, Autorytet, Ekspert w swojej dziedzinie, Rozległa wiedza, Sprawiedliwość, Asertywność

Słowa kluczowe w pozycji odwróconej: Uleganie emocjom, Pielęgnowanie w sobie złej strony, Bezkompromisowość, Upartość, Brak zaangażowania

Król Mieczy w Tarocie jako osoba

Osoba, którą opisuje Król Mieczy, jest człowiekiem dojrzałym, doświadczonym i wyspecjalizowanym w swojej dziedzinie. To ekspert posiadający szeroką wiedzę. Jest osobą zdystansowaną, wzbudzającą autorytet, a czasami nawet strach. Człowiek, któremu bardzo ciężko jest zaimponować. To intelektualista i indywidualista. Swoją pozycję i to, co udało mu się osiągnąć w życiu, zawdzięcza w pełni tylko sobie.

Król Mieczy Tarot – Zdrowie

W zdrowiu Król Mieczy wskazuje na problemy związane z układem oddechowym. Mogą wystąpić dolegliwości przede wszystkim w obrębie płuc, oskrzeli i gardła. Karta ta mówi również o schorzeniach kręgosłupa, konieczności korzystania z rehabilitacji lub masaży leczniczych.

Król Mieczy Tarot – Miłość

W miłości Król Mieczy mówi o budowaniu stabilnego, poważnego i długofalowego związku. Nie jest to jednak związek pełny emocjonalnych przeżyć. Karta ta wskazuje na relacje, w których panują jasne zasady, ale brakuje w nich ciepła i uczuciowości. Król Mieczy mówi o relacji, w której partnerzy bardziej skupiają się na swoim własnym rozwoju lub na pracy, niż na budowaniu związku i rodziny.

Król Mieczy Tarot – Finanse

Pod kątem finansów Król Mieczy mówi przede wszystkim o bardzo przemyślanych i trafnych decyzjach dotyczących pieniędzy. To inwestowanie sporych sum, które przynoszą jeszcze większe zyski. Bardzo dobra sytuacja finansowa, która nie jest niczym zagrożona. Karta może zwiastować pojawienie się osoby, która będzie prosiła o finansowe wsparcie.

Król Mieczy Tarot – Praca

W sferze pracy Król Mieczy wskazuje na osiągnięcie wysokiej pozycji zawodowej. To dotarcie do takiego poziomu, w którym można czuć spełnienie. Zapowiedź możliwości otrzymania premii, podwyżki, propozycji awansu lub całkiem nowej propozycji pracy na wysokim stanowisku. Umiejętność przeprowadzenia chłodnej analizy, która pozwala na podjęcie trafnych decyzji zawodowych.

Udostępnij

Aktualności

Social media

Kontakt do mnie

Telefon

85 674 64 99