18 KSIĘŻYC

Tarot, Tarot Wielkie Arkana

XVIII Księżyc

Księżyc w Tarocie jest dziewiętnastą kartą, z przypisaną liczbą 18 i wchodzi w grupę Arkan Wielkich. Księżyc to niepewność, niejasności, sekrety i tajemnice. Światło Księżyca nie ukazuje całej prawdy. Ono wiele ukrywa. Często przy tej karcie nie widać rzeczywistości, a jedynie iluzje. Iluzja, w którą wpadamy, bo tak bardzo pragniemy, żeby nasze wizje były prawdziwe. Odrzucamy to, co jest prawdą. Karmimy się złudnymi nadziejami, którymi ktoś nas karmi. Ale Księżyc to też zdolność odkrywania prawdy, dzięki mocy intuicji.

Księżyc w Tarocie – Informacje ogólne

Astrologia: Ryby
Żywioł: Woda
Liczba: 18
Myśl przewodnia: Iluzja
Rada: Wsłuchaj się w swoją intuicję i zwróć uwagę na sny – znajdziesz tam potrzebne odpowiedzi.
Ostrzeżenie: Nie daj się karmić iluzją. Nie ufaj temu, co wygląda nazbyt pięknie.

Księżyc Tarot – Znaczenie w pozycji prostej

Księżyc w pozycji prostej mówi o ukrytej prawdzie. Prawdzie, którą możemy odkryć, dzięki wsłuchaniu się w swoją intuicję, czy też wewnętrznym przeczuciom i sygnałom, które otrzymujemy w snach. Księżyc wzmacnia jasność wizji, dlatego na wierzch mogą wyjść pewne sekrety. Swoje tajemnice lepiej zachowaj dla siebie. To także karta kobiecej energii i erotyzmu.
Słowa kluczowe: Tajemnica, Energia, Kobiecość, Uczucia, Natura, Sztuka, Miraż, Lęk, Złe przeczucia, Zwodzenie

Księżyc Tarot – Znaczenie w pozycji odwróconej

Księżyc w pozycji odwróconej wskazuje na oszustwa i manipulacje. Wypieranie prawdy i trzymanie się tego, co sami chcemy uznawać za prawdę, mimo że otrzymujemy wiele sygnałów, że prawdą to nie jest. To bagatelizowanie intuicji. Niechęć do mierzenia się z prawdą. Strach przed spojrzeniem prawdzie w oczy.
Słowa kluczowe: Oszustwa, Groźba, Ostrzeżenie, Niepewność, Brak wiary w siebie, Strach, Pomyłka

Księżyc w Tarocie jako osoba

Księżyc symbolizuje osobę ze zdolnościami ezoterycznymi, posiadającą dużą wiedzę i dobrą intuicję. Może wskazywać też na człowieka żyjącego życiem innych ludzi. Pod kartą Księżyca może kryć się atrakcyjna, zmysłowa i tajemnicza kobieta.

Księżyc Tarot – Zdrowie

W karcie Księżyc pokazują się choroby związane z psychiką, skłonność do depresji, lęków i nerwic. Może symbolizować również hipochondrię.

Księżyc Tarot – Miłość

Księżyc w miłości może pokazywać zazdrość i poczucie niepewności. Brak wierności, niestabilność w relacji partnerskiej. Oszustwa i zdrady. Tkwienie w złej relacji, wmawiając sobie, że wszystko jest w porządku.

Księżyc Tarot – Finanse

W finansach Księżyc może wskazywać na poniesienie strat materialnych, brak stabilizacji finansowej. Niesprawdzone źródła inwestycji, które przynoszą straty.

Księżyc Tarot – Praca

W rozkładzie na pracę karta Księżyc daje ostrzeżenie przed nieuczciwymi propozycjami i kontrahentami. Może także wskazywać na pojawienie się nowego projektu do zrealizowania.

Udostępnij

Aktualności

Social media

Kontakt do mnie

Telefon

85 674 64 99