13 ŚMIERĆ

Tarot, Tarot Wielkie Arkana

XIII Śmierć

Śmierć w Tarocie jest czternastą kartą, z przypisaną liczbą 13 i wchodzi w grupę Arkan Wielkich. Karta Śmierci przypomina o tym, że wszystko się kiedyś kończy. Pozornie „niestety”, jednak gdy przeanalizować to głębiej, może okazać się, że „na szczęście”. Bo każdy koniec, to nowy początek. A początek jest niezapisaną kartą, dzięki czemu wyciągając lekcje z poprzednich doświadczeń, można ją pokolorować w bardziej radosnych barwach. To usuwanie starych rzeczy, które już nie służą, po to by zrobić miejsce na nowe. Często to przeraża i boli. Jednak, by dokonać pełnego rozwoju, należy przeżyć całą paletę emocji.

Śmierć w Tarocie – Informacje ogólne

Astrologia: Skorpion
Żywioł: Woda
Liczba: 13
Myśl przewodnia: Zmiana
Rada: Pogódź się z nadchodzącym końcem. Porzuć stare, aby zrobić miejsce na nowe.
Ostrzeżenie: Nie bój się zmian. To prowadzi do bolesnej stagnacji.

Śmierć Tarot – Znaczenie w pozycji prostej

Śmierć w pozycji prostej zapowiada ogromną zmianę życiową. To całkowita transformacja obecnej życia, świadomości i osobowości. Zakończenie pewnego etapu życia i wchodzenie w zupełnie nowy, który ma perspektywę na to, by być lepszym. Adaptacja, do nowego miejsca lub nowych okoliczności, która często bywa trudna, czasami nawet bolesna.
Słowa kluczowe: Ważna zmiana, Nowość, Odrodzenie, Zakończenie, Czas na regenerację, Adaptacja, Przemiana

Śmierć Tarot – Znaczenie w pozycji odwróconej

Śmierć w pozycji odwróconej zapowiada nieszczęścia, bolesne przeżycia i zmiany. Mówi o poważnych chorobach, które rozwijają się w ciele fizycznym lub w psychice. Rozczarowania i cierpienie, żałoba po stracie bliskiej osoby. Nieprzewidziane zmiany na gorsze. Straty duchowe i materialne. Karta Śmierci w pozycji odwróconej mówi także o kurczowym trzymaniu się tego, co dawno się zakończyło, wypaliło. Ogromny lęk przed zmianami, co powoduje życiowy marazm. Tkwienie w niekorzystnym miejscu.
Słowa kluczowe: Depresja, Żałoba, Żal, Brak chęci do zmian, Zastój, Negatywna zmiana, Niszczenie

Śmierć w Tarocie jako osoba

Karta Śmierci symbolizuje osobę odważną, doświadczoną przez życie, ale także zahartowaną. Człowiek, który ma bardzo dobrą intuicję, przekracza utarte schematy. Osoba ciągle rozwijająca się, idąca do przodu, niebojąca się zmian.

Śmierć Tarot – Zdrowie

Karta Śmierć może wskazywać na choroby związane z kośćmi, a także te przewlekłe, trudne lub niemożliwe do całkowitego uleczenia. Może wskazywać na przyszłe zabiegi i operacje.

Śmierć Tarot – Miłość

W rozkładzie na miłość karta Śmierć symbolizuje emocjonalne odcięcie od partnera. Wskazuje także na zakończenie trudnego związku, który nie przynosił faktycznego szczęścia.

Śmierć Tarot – Finanse

Śmierć symbolizuje ciężką sytuację materialną. Może wskazywać na odpływy finansowe i straty.

Śmierć Tarot – Praca

Na pracę Śmierć oznacza utratę posady bądź jej nieoczekiwaną zmianę. Może pokazywać także przejście na emeryturę.

Udostępnij

Aktualności

Social media

Kontakt do mnie

Telefon

85 674 64 99