12 WISIELEC

Tarot, Tarot Wielkie Arkana

XII Wisielec

Wisielec w Tarocie jest trzynastą kartą, z przypisaną liczbą 12 i wchodzi w grupę Arkan Wielkich. Karta Wisielca nakłania do chwilowego zatrzymania. Zatrzymać się należy po to, by móc spojrzeć na sytuację z różnych punktów widzenia. Brak pośpiechu w działaniu okaże się korzystny, nie przyśpieszaj niczego na siłę. Wisielec przynosi świadomość tego, co warto poświęcić i kiedy można to zrobić. Mówi o tym, by nie przejmować się oceną ze strony innych, nie zmieniać siebie pod czyimś naporem. Należy pozostać wiernym samym sobie.

Wisielec w Tarocie – Informacje ogólne

Astrologia: Neptun
Żywioł: Woda
Liczba: 12
Myśl przewodnia: Poświęcenie
Rada: Spojrzyj na bieżące sprawy z innego punktu widzenia.
Ostrzeżenie: Nie przyśpieszaj niczego na siłę.

Wisielec Tarot – Znaczenie w pozycji prostej

Wisielec w pozycji prostej mówi o tym, że pewne sprawy mogą utknąć w miejscu bądź odwlec się w czasie. Na rozstrzygnięcie danej sprawy trzeba będzie jeszcze poczekać. To także odpuszczenie działania, wycofanie się. Obserwowanie i analizowanie sytuacji, zmiana percepcji. Potrzeba poświęcenia jakiejś części siebie bądź swojego życia dla czegoś większego.
Słowa kluczowe: Zawieszenie w czasie, Wycofanie, Czekanie, Godzenie się z losem, Refleksje, Chęć poświęcenia

Wisielec Tarot – Znaczenie w pozycji odwróconej

Wisielec w pozycji odwróconej mówi o wygodnym życiu pozbawionym trosk. Kontrolowanie swoich emocji i myśli. Brak poczucia jedności ze Wszechświatem. Niechęć do dawania z siebie, do poświęceń. Desperacja, brak cierpliwości i oczekiwanie szybkich efektów działań.
Słowa kluczowe: Kontrola, Opanowanie, Poczucie rozluźnienia, Brak chęci poświęcenia

Wisielec w Tarocie jako osoba

Wisielec może wskazywać na osobę zdystansowaną i zamkniętą w sobie. Człowiek, który rozmyśla, analizuje i czeka. Nie jest skory do podejmowania działań.

Wisielec Tarot – Zdrowie

Wisielec wskazuje na choroby związane ze złym stanem psychicznym, popadanie w depresje. Może również sugerować nadużywanie alkoholu, narkotyków lub innych destrukcyjnych używek, które uaktywniają problemy na podłożu psychiki.

Wisielec Tarot – Miłość

Wisielec symbolizuje oddanie w miłości, wierność partnerowi i sztukę wybaczania. Mówi również o chwilowym oddaleniu, separacji, odpoczynku od drugiej połowy.

Wisielec Tarot – Finanse

Karta Wisielec w rozkładzie na finanse może wskazywać na odpływy finansowe lub zastój. Oznacza też spłaty pożyczek.

Wisielec Tarot – Praca

Wisielec mówi o pracy, która nie daje poczucia spełnienia. Praca jako przykry obowiązek. Może wskazywać też na brak pracy i trudności w jej znalezieniu. Wymuszony urlop.

Udostępnij

Aktualności

Social media

Kontakt do mnie

Telefon

85 674 64 99