9 PUSTELNIK

Tarot, Tarot Wielkie Arkana

IX Pustelnik

Pustelnik w Tarocie jest dziesiątą kartą, z przypisaną liczbą 9 i wchodzi w grupę Arkan Wielkich. Karta Pustelnika oznacza przede wszystkim dążenie do tej prawdziwej prawdy, do poznania samego siebie w tym najgłębszym wydaniu. To zatrzymanie lub nawet krok do tyłu, po to by przeanalizować i podsumować swoją wiedzę. Upewnienie się, czy przekonania są zgodne z uczuciami. Głębokie refleksje nad sobą samym, ale także nad najbliższym otoczeniem i otaczającym światem. Samotne wędrówki w głąb swojej duszy.

Pustelnik w Tarocie – Informacje ogólne

Astrologia: Panna
Żywioł: Ziemia
Liczba: 9
Myśl przewodnia: Poszukiwanie prawdy
Inne nazwy: Eremita, Starzec, Mędrzec
Rada: Podróż traktuj jak cel.
Ostrzeżenie: Nie pozostawaj zbyt długo w samotności. Izolacja z powodu strachu lub chęci uniknięcia odpowiedzialności nie przybliżą Cię do prawdziwego poznania siebie.

Pustelnik Tarot – Znaczenie w pozycji prostej

Pustelnik w pozycji prostej to samotność. Jednak ta samotność jest świadomym wyborem. Ma pozwolić na zebranie myśli, umożliwić spokojną wędrówkę w głąb siebie. Głębokie refleksje nad sobą samym i swoim życiem. Szukanie odpowiedzi na nurtujące pytania. Zdobywanie wartościowej wiedzy, by móc dokładnie poznać siebie i poczuć się dobrze z samym sobą.
Słowa kluczowe: Samotność, Rozmyślanie, Poszukiwanie odpowiedzi, Mądrość, Nauka, Wiedza

Pustelnik Tarot – Znaczenie w pozycji odwróconej

Pustelnik w pozycji odwróconej mówi o skłonnościach do izolacji. To zamykanie się na kontakty z innymi ludźmi, niechęć do przebywania w towarzystwie. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie. To ucieczka przed problemami, ukrywanie swojej niepewności. Skłonność do rozwijania w sobie obaw. Strach przed pokazaniem prawdziwego siebie innym, strach przed odrzuceniem.
Słowa kluczowe: Izolacja, Wycofanie, Problemy psychiczne, Lęk, Zakładanie maski, Polityka

Pustelnik w Tarocie jako osoba

Pustelnik to osoba bardzo uduchowiona. Dużo rozmyśla i analizuje, rozkładając wszystkie sprawy na czynniki pierwsze. Może także sugerować osobę z pozoru zamkniętą na otoczenie, samotną. Osoba bardzo dojrzała emocjonalnie i duchowo, w podeszłym wieku.

Pustelnik Tarot – Zdrowie

Pustelnik w rozkładzie na zdrowie może pokazywać schorzenia związane z wiekiem dojrzałym i podeszłym. Symbolizuje przewlekłe choroby, demencję, a także problemy ze wzrokiem i słuchem.

Pustelnik Tarot – Miłość

W rozkładzie na miłość Pustelnik symbolizuje emocjonalne oddalenie partnerów, wskazuje na dwie różne ścieżki, niedopasowanie uczuciowe. Karta oznacza również strach przed odrzuceniem, trudność w nawiązaniu kontaktów uczuciowych oraz nieumiejętność życia w związku.

Pustelnik Tarot – Finanse

Pustelnik oznacza dobrą sytuacje materialną. W finansach oznacza spokój o swój byt.

Pustelnik Tarot – Praca

Pustelnik oznacza posiadanie dobrej i spokojnej pracy, rozwijanie własnego biznesu. Może oznaczać również awans lub przejście na emeryturę.

Udostępnij

Aktualności

Social media

Kontakt do mnie

Telefon

85 674 64 99