2 MIECZY

Dwór Mieczy, Tarot

Dwójka Mieczy

Dwójka Mieczy w Tarocie jest pięćdziesiątą drugą kartą i wchodzi w grupę Arkan Małych. To karta mówiąca o poczuciu niepewności, o niezdecydowaniu, o lęku przed przyszłością. Stawia przed nami trudne wybory. Dylematy, nad którymi trzeba się pochylić przez dłuższą chwilę. Trzeba na chłodno przeanalizować całą sytuację. Trzeba też zebrać większą ilość informacji. Należy szukać porad u ekspertów lub ludzi, którzy mogą w danej sprawie zachować bezstronność. Dwójka Mieczy mówi także o pogrążeniu się w marazmie. O niechęci do podejmowania decyzji i działań. To udawanie, że problem wcale nie istnieje. A problem istnieje i wpędza w poczucie wątpliwości, obaw i napięcia.

2 Mieczy w Tarocie – Informacje ogólne

Astrologia: Księżyc w Wadze
Żywioł: Powietrze
Myśl przewodnia: Niepewność

Rada: Szukaj osób bezstronnych, które będą mogły dać Ci pożyteczną wiedzę lub radę.

Ostrzeżenie: Nie udawaj, że problem nie istnieje.

Słowa kluczowe w pozycji prostej: Brak wiedzy, Trud w podjęciu decyzji, Ucieczka od problemów, Zatrzymanie, Szukanie wsparcia, Ciężki dylemat

Słowa kluczowe w pozycji odwróconej: Fałszywość, Dezinformacja, Podejmowanie działań bez przygotowania, Brak refleksji nad życiem

Dwójka Mieczy w Tarocie jako osoba

Dwójka Mieczy symbolizuje osobę zagubioną, wycofaną. Osobę, której brakuje pewności siebie. Człowiek, który ucieka przed swoimi problemami, boi się z nimi zmierzyć. Boi się zmierzyć również z faktami, z prawdą która może okazać się zbyt bolesna. Osoba, która ma przed sobą trudną do podjęcia decyzję, jednak brakuje jej ważnych informacji, porady lub wsparcia.

2 Mieczy Tarot – Zdrowie

W przypadku zdrowia Dwójka Mieczy przede wszystkim wskazuje na problemy w obrębie głowy. Mogą to być zarówno bóle głowy, migreny, bóle zatok, dolegliwości w jamie ustnej, ale także problemy z oczami i wzrokiem.

Dwójka Mieczy Tarot – Miłość

Dwójka Mieczy mówi o napięciu w relacji, o braku zaufania pomiędzy partnerami. To także życie niby razem, ale jednak osobno. Oczekiwanie na to, aż problemy w relacji rozwiążą się same. Może to być także okres oczekiwania na to, aż druga strona podejmie decyzję o rozstaniu.

2 Mieczy Tarot – Finanse

W sferze finansowej Dwójka Mieczy wskazuje na problemy finansowe. Może pokazywać zawiłe do rozwiązania sprawy związane z pieniędzmi oraz niechęć do zaangażowania się w to. Odwlekanie ważnych, koniecznych wydatków czy inwestycji.

Dwójka Mieczy Tarot – Praca

Karta Dwójki Mieczy mówi o trudnościach w znalezieniu pracy. Wskazuje również na pojawiające się przeszkody w pracy obecnej. Problemy, które ciężko rozwiązać w taki sposób, aby przyniosły dobry rezultat.

Udostępnij

Aktualności

Social media

Kontakt do mnie

Telefon

85 674 64 99