8 MOC

Tarot, Tarot Wielkie Arkana

VIII Moc

Moc w Tarocie jest dziewiątą kartą, z przypisaną liczbą 8 i wchodzi w grupę Arkan Wielkich. Karta Moc mówi przede wszystkim o wielkim pokładzie wewnętrznej siły. Siła, z której należy sobie zdawać sprawę. Taka siła, której nie należy się bać. To potencjał, który umożliwia sukcesywny rozwój. Pozytywna energia i odwaga. Pewność siebie, świadomość swojej wartości. Umiejętność kontrolowania swojej mocy i wykorzystywania jej tylko w dobrym celu.

Moc w Tarocie – Informacje ogólne

Astrologia: Lew
Żywioł: Ogień
Liczba: 8
Myśl przewodnia: Odwaga
Inne nazwy: Siła
Rada: Poczuj swoją wewnętrzną siłę.
Ostrzeżenie: Nie bój się swojej siły, ale nie daj się też ponieść instynktom i nie wykorzystuj jej w celu czynienia zła.

Moc Tarot – Znaczenie w pozycji prostej

Moc w pozycji prostej mówi o wewnętrznej sile i pewności siebie. To odwaga w podejmowaniu nowych wyzwań, ale i w stawaniu czoła obecnej sytuacji. Umiejętność kontrolowania siebie, swoich myśli i emocji. Zdyscyplinowanie, konsekwencja i wytrwałość w drodze do określonego celu. To też kobieca siła. Karta mówi o kobiecej seksualności, o pełnej akceptacji swojego ciała i jego potrzeb.
Słowa kluczowe: Siła, Władza, Duże pokłady energii, Dyscyplina, Odwaga, Samokontrola, Natura, Kontakt ze zwierzętami, Wiedza

Moc Tarot – Znaczenie w pozycji odwróconej

Moc w pozycji odwróconej równa się przemoc. Niekoniecznie w wydaniu dosłownym. Odwrócona karta mówi o złym wykorzystywaniu swojej mocy. To świadome czynienie krzywdy innym, skłonność do mszczenia się. Także zbyt wysokie ambicje, wywyższanie się, uważanie się za kogoś lepszego od innych. Taka postawa często jest jednak tylko maską, którą zakrywa się brak pewności siebie.
Słowa kluczowe: Duma, Wyniosłość, Zarozumialstwo, Zemsta, Perfekcjonizm, Brak wiary w siebie

Moc w Tarocie jako osoba

Moc wskazuje na osobę odważną, silną, niezależną i wysportowaną. Może symbolizować także atrakcyjną, namiętną kobietę, która jest pełna seksapilu i zdaje sobie sprawę ze swoich atutów. Kobieta dominująca.

Moc Tarot – Zdrowie

Karta Moc wskazuje na witalne siły i energię życiową. Symbolizuje także kłopoty z płodnością i układem odpornościowym.

Moc Tarot – Miłość

Moc oznacza dużą namiętność w relacji partnerskiej, seks, cielesność. Może również wskazywać na zazdrość i nadmierne okazywanie uczuć. Dominację nad partnerem, przytłaczanie swoimi oczekiwaniami i potrzebami.

Moc Tarot – Finanse

W rozkładzie na finanse karta Moc pokazuje dobrą sytuację materialną, zwiększenie przypływów gotówki, premię.

Moc Tarot – Praca

Moc na pracę symbolizuje oddanie i zaangażowanie w wykonywane obowiązki, podejmowanie pracy z pasją. Symbolizuje także osiąganie sukcesów. To wytrwałość i konsekwentne działania w kierunku określonego celu. Moc może wskazywać na pracę ze zwierzętami lub ludźmi.

Udostępnij

Aktualności

Social media

Kontakt do mnie

Telefon

85 674 64 99