PAŹ MIECZY

Dwór Mieczy, Tarot

Paź Mieczy

Paź Mieczy w Tarocie jest sześćdziesiątą pierwszą kartą i wchodzi w grupę Arkan Małych. Karta Pazia Mieczy mówi o chłonięciu wiedzy. To karta mówiąca o przenikliwości, chęci zbadania wszystkiego od podszewki. Rozkładanie wszystkiego na czynniki pierwsze, tak by w sposób logiczny móc sobie wszystko wytłumaczyć. To obserwacja i wyciąganie z niej wniosków. To także komunikacja, chęć poznawania ludzi i ich poglądów. Poznawanie ludzi w sposób głęboki, nie tylko w sposób powierzchowny. To chęć poznawania życia innych ludzi, ich historii, przeżyć, emocji. Tego, co ich ukształtowało. Szukanie swoich poglądów, ustalanie swoich priorytetów, szukanie swojej wiary, budowanie własnego zdania. Karta Pazia Mieczy mówi także o łatwości w doprowadzaniu do konfliktów.

Paź Mieczy w Tarocie – Informacje ogólne

Pora roku: Zima
Żywioł: Ziemia z powietrzem
Myśl przewodnia: Przenikliwość
Inne nazwy: Giermek Mieczy, Walet Mieczy

Rada: Wypowiadaj na głos to, co siedzi w Twojej głowie.

Ostrzeżenie: Nie obrażaj się tylko po to, by osiągnąć swoje cele.

Słowa kluczowe w pozycji prostej: Wiara w swoje poglądy, Inteligencja, Bystrość, Chłonny umysł, Zdobywanie wiedzy

Słowa kluczowe w pozycji odwróconej: Bunt, Brak wiedzy, Brak własnego zdania, Dopasowywanie się do zdania innych, Dwulicowość, Plotki

Paź Mieczy w Tarocie jako osoba

Karta Pazia Mieczy mówi o młodej, ale bardzo bystrej osobie. Osoba, która cały czas zgłębia wiedzę na różne tematy. Nie wstydzi się pytać. Obserwuje, analizuje i na tej podstawie potrafi wyciągać racjonalne i przydatne wnioski. To ktoś dyskretny i godny zaufania, ktoś komu można powierzyć swoje tajemnice. Człowiek, który ma skłonność do obrażania się, kiedy ktoś nie zgadza się z jego zdaniem.

Paź Mieczy Tarot – Zdrowie

W zdrowiu Paź Mieczy mówi o dokuczliwych, bardzo uciążliwych, ale zwykle niegroźnych dla życia dolegliwościach. Dolegliwości te ciężko całkowicie wyeliminować, mogą mieć tendencję do częstego nawracania.

Paź Mieczy Tarot – Miłość

W miłości Paź Mieczy zapowiada okres, w którym często pomiędzy partnerami będą panowały kłótnie. Czas ścierania swoich osobowości, charakterów, ale również planów i poglądów. Czasami nawet błahostka może być punktem zapalnym do rozwinięcia poważniejszego konfliktu. Karta mówi o częstych i przedłużających się tak zwanych „cichych dniach” w partnerstwie.

Paź Mieczy Tarot – Finanse

Pod kątem finansów Paź Mieczy wskazuje na dobrą sytuację finansową. Pieniądze, które zostaną odpowiednio zagospodarowane i trafnie zainwestowane. Karta ta jest również symbolem kłótni o pieniądze.

Paź Mieczy Tarot – Praca

W pracy Paź Mieczy zapowiada rywalizację, konkurowanie o zdobycie awansu bądź objęcia pracy nad ciekawym projektem. To także chęć pokazania swojej wiedzy i doświadczenia, potrzeba zabłyśnięcia, zwrócenia na siebie uwagi. Paź Mieczy jest również zapowiedzią konfliktów w miejscu w pracy.

Udostępnij

Aktualności

Social media

Kontakt do mnie

Telefon

85 674 64 99