7 KIELICHÓW

Dwór Kielichów, Tarot

Siódemka Kielichów

Siódemka Kielichów w Tarocie jest czterdziestą trzecią kartą i wchodzi w grupę Arkan Małych. Karta fantasmagorii. Zagubienie. Przebodźcownie. Zapowiada wiele pokus pojawiających się wokół. Pokusy te mogą wprowadzać zamęt w nawet najbardziej poukładane życie. Siódemka Kielichów zapowiada, że będzie to okres, który zburzy dotychczasowy ład życia. To czas, w którym możemy czuć zagubienie, w związku z wieloma możliwościami, które się otwierają. Ale to także fantazjowanie, całkowicie oderwane od rzeczywistości. Snucie nierealnych planów na przyszłość. Także nierealne oczekiwania względem przyszłości, względem innych ludzi, jak i względem siebie samego. Ciężko tu o logiczne myślenie i koncentrację, ale za to kryje się potencjał do tworzenia. Wyobraźnia i kreatywność, która pozwala na ekspresję artystyczną.

7 Kielichów w Tarocie – Informacje ogólne

Astrologia: Wenus w Skorpionie
Żywioł: Woda
Myśl przewodnia: Pułapka wyobraźni
Inne nazwy: Siódemka Pucharów

Rada: Postaraj się o większe skupienie i realne podejście. Pytaj o rady mądrych osób.

Ostrzeżenie: Nie ulegaj zbyt łatwo pokusom. Nie daj się omamić nierealnym wizjom.

Słowa kluczowe w pozycji prostej
: Zagubienie, Dekoncentracja, Liczne pokusy, Zbyt wiele możliwości do wyboru, Oderwanie od rzeczywistości, Nierealne fantazje

Słowa kluczowe w pozycji odwróconej: Realizm, Rozsądek, Konsekwencja, Umiejętność podejmowania racjonalnych decyzji, Zdecydowanie

Siódemka Kielichów w Tarocie jako osoba

Osoba w Siódemce Kielichów to przede wszystkim osoba bardzo zmienna. Ktoś niezdecydowany, często zmieniający zdanie, może być to osoba typu „chorągiewka na wietrze” – zmienia swoje poglądy w zależności od danych okoliczności i towarzystwa. Jest to osoba zagubiona, nie potrafi określić swoich rzeczywistych oczekiwań i potrzeb. Może być to ktoś, kto ma przed sobą zbyt wiele możliwości, z których ciężko mu wybrać jedną opcję i się na niej skupić. Ale to też człowiek o bardzo dużej wyobraźni, ma zdolności artystyczne.

7 Kielichów Tarot – Zdrowie

W zdrowiu Siódemka Kielichów mówi przede wszystkim o skłonności do wpadania w uzależnienia od różnego rodzaju używek, a także o niewłaściwym odżywianiu, o niezdrowej diecie, która odbija się na sytuacji zdrowotnej. Mówi także o częstych omdleniach.

Siódemka Kielichów Tarot – Miłość

Siódemka Kielichów w miłości wskazuje na osoby, które nie wiedzą czego chcą. Mogą rozwijać kilka znajomości jednocześnie, sprawdzać dostępne dla siebie możliwości. To także snucie skrytych uczuć do osoby, która tego uczucia nie odwzajemnia. Idealizowanie uczuć oraz partnera. Snucie nierealnych wizji miłości. Nastawienie na relację z poziomu własnych wyobrażeń, brak refleksji nad tym, że druga strona też ma swoje oczekiwania, potrzeby i wizje.

7 Kielichów Tarot – Finanse

Pod kątem finansów Siódemka Kielichów mówi o wydawaniu pieniędzy bez przemyślenia. To wydatki na wiele różnych produktów i usług, a większości z nich można później żałować. Niesprzyjający okres dla inwestycji z powodu zbyt dużej ilości możliwości. Nieumiejętność zdecydowania się na konkretny zakup, odwlekanie koniecznego wydatku.

Siódemka Kielichów Tarot – Praca

W sferze pracy Siódemka Kielichów mówi przede wszystkim o pracy twórczej, artystycznej – takiej, w której można puścić wodzę fantazji. Praca, która wymaga dużej wyobraźni i kreatywności. Karta ta mówi także o wielu propozycjach jednocześnie, z których ciężko wybrać tę jedną, najlepszą.

Udostępnij

Aktualności

Social media

Kontakt do mnie

Telefon

85 674 64 99