5 KIELICHÓW

Dwór Kielichów, Tarot

Piątka Kielichów

Piątka Kielichów w Tarocie jest czterdziestą pierwszą kartą i wchodzi w grupę Arkan Małych. Piątka Kielichów jest kartą smutku. To przeżywanie negatywnych emocji. A wręcz pielęgnowanie ich w sobie. To przywiązanie do swojego wewnętrznego bólu, nieumiejętność jego odcięcia. Karta ta niesie w sobie przesłanie mówiące o ciężkich wydarzeniach, przede wszystkim o bolesnych stratach. Może to być śmierć bliskiej osoby, rozstanie czy utrata pracy. Sytuacje, które będą potęgowały uczucie żalu i cierpienia. Ale to także, a może przede wszystkim, kurczowe trzymanie się przeszłości. Nieumiejętność życia tu i teraz. Odrzucanie tego, co jest jeszcze do zbudowania. Negowanie tego, że coś się jeszcze należy, że jeszcze może być dobrze. Skupienie na rozdrapywaniu starych ran.

5 Kielichów w Tarocie – Informacje ogólne

Astrologia: Mars w Skorpionie
Żywioł: Woda
Myśl przewodnia: Smutek
Inne nazwy: Piątka Pucharów

Rada: Przełam swój wewnętrzny smutek. Postaw temu kres. Zauważ to, co dobre w Twoim życiu i rozwijaj się w tym kierunku.

Ostrzeżenie: Nie tkwij w złudnej żałobie, która jest jedynie próbą zwrócenia na siebie uwagi bądź zatuszowaniem Twojej obawy przed przyszłością.

Słowa kluczowe w pozycji prostej: Smutek, Rozpacz, Żałoba, Strata powodująca cierpienie, Rozstanie, Tkwienie w przeszłości, Poczucie winy, Rozdrapywanie starych ran

Słowa kluczowe w pozycji odwróconej: Powracająca nadzieja, Powstanie z kolan, Akceptacja przeszłości, Wybaczenie sobie

Piątka Kielichów jako osoba

Piątka Kielichów mówi o osobie pogrążonej w smutku. Może to być osoba w rozpaczy, która właśnie straciła kogoś lub coś ważnego w swoim życiu. Osoba przeżywająca żałobę. Wskazuje również na człowieka, który nie potrafi pogodzić się z przeszłością i jej zamknąć. Tkwi w przeszłości, nie skupiając się na tym, co jest tu i teraz.

5 Kielichów Tarot – Zdrowie

Piątka Kielichów wskazuje na problemy zdrowotne związane z krwią i krwawieniem. Może wskazywać na nagłe sytuacje takie jak wylew. Wskazuje na intensywne bóle głowy, ale także na poważne i niebezpieczne choroby bezpośrednio zagrażające życiu.

Piątka Kielichów Tarot – Miłość

W miłości Piątka Kielichów zapowiada smutek. To rozczarowanie i ból związany ze stratą osoby, którą się kochało. Może wskazywać na zakończenie relacji bądź też żałobę po śmierci partnera. To także zamknięcie na nowe znajomości, kurczowe trzymanie się przeszłości. Nieumiejętność pogodzenia się z zakończeniem poprzedniego związku.

5 Kielichów Tarot – Finanse

W rozkładzie na finanse Piątka Kielichów mówi o stratach. Mogą pojawić się większe wydatki, które sprawią, że sytuacja finansowa bardzo się pogorszy. Karta jest też symbolem większego, niewłaściwego zakupu.

Piątka Kielichów – Praca

Piątka Kielichów może wskazywać na utratę pracy oraz na trudności ze znalezieniem nowej. To czas, w którym podejmowane działania na polu zawodowym nie będą skuteczne. Niepowodzenia w sferze biznesowej. Karta Piątki Kielichów mówi także o ciągłym rozpamiętywaniu swoich porażek, co bezpośrednio blokuje dalszy rozwój zawodowy.

Udostępnij

Aktualności

Social media

Kontakt do mnie

Telefon

85 674 64 99