6 KIELICHÓW

Dwór Kielichów, Tarot

Szóstka Kielichów

Szóstka Kielichów w Tarocie jest czterdziestą drugą kartą i wchodzi w grupę Arkan Małych. To karta mówiąca o błogostanie, który zapewnia powrót do przeszłości. To powracanie myślami do okresu dzieciństwa, wspominanie tego beztroskiego czasu. Sentymentalne podróże, które zwykle napawają optymizmem, ale też i wieloma wzruszeniami. Pobudzają tęsknotę za tym, co było kiedyś. Powracanie wspomnieniami nie tylko do tak bardzo dalekiej przeszłości jak okres dzieciństwa. To także sięganie pamięcią wstecz do miłych wydarzeń w życiu. Czasami jest to rozczulanie się nad tym, jak na początku wyglądała relacja partnerska, która obecnie nie wygląda już tak samo. Daje to także poczucie oderwania się od rzeczywistości. To karta mówiąca o bujaniu w obłokach. Należy uważać, by nie wpaść w pułapkę złudzeń. Wszystko się zmienia. To, co było kiedyś, pozostaje tylko miłym wspomnieniem.

6 Kielichów w Tarocie – Informacje ogólne

Astrologia: Słońce w Skorpionie
Żywioł: Woda
Myśl przewodnia: Wspomnienia
Inne nazwy: Szóstka Pucharów

Rada: Pielęgnuj miłe wspomnienia z przeszłości. Odrywaj się od rzeczywistości, budź wewnętrzne dziecko.

Ostrzeżenie: Nie daj się zwieść iluzji przeszłości. Pamiętaj, że wszystko płynie. To, co było dla Ciebie idealne wcześniej, teraz niekoniecznie będzie tym czego naprawdę oczekujesz.

Słowa kluczowe w pozycji prostej: Sentymentalizm, Tęsknota za przeszłością, Powracanie myślami do przeszłości, Wspominanie dzieciństwa, Poczucie beztroski, Bujanie w obłokach

Słowa kluczowe w pozycji odwróconej: Negatywne wspomnienia z przeszłości, Powrót do trudnego dzieciństwa, Nieumiejętność wybaczania

Szóstka Kielichów w Tarocie jako osoba

Osoba, o której mówi karta Szóstki Kielichów jest osobą bardzo sentymentalną. Lubi wspominać, wracać myślami do przeszłości, zatracać się w tych przemyśleniach. To marzyciel, człowiek przez większą ilość swojego życia chodzący z głową w chmurach. Poszukiwacz perfekcji, dąży do ideału w każdej sytuacji. Choć ideały nie istnieją, tak więc osobie tej wciąż może czegoś brakować, może czuć się niespełniona i zawiedziona. Może być to człowiek o dziecinnym charakterze lub też o bardzo młodym wyglądzie. Szóstka Kielichów mówi także o osobie z naszej dawnej przeszłości.

6 Kielichów Tarot – Zdrowie

Szóstka Kielichów nakreśla problemy zdrowotne, które są zapisane w więzach krwi. To problemy dziedziczone w rodzinie z pokolenia na pokolenie. Wskazuje także na choroby wieku dziecięcego oraz problemy hormonalne.

Szóstka Kielichów Tarot – Miłość

Szóstka Kielichów w rozkładzie na miłość mówi przede wszystkim o tęsknocie za kimś z przeszłości. Może wskazywać na podjęcie kontaktu z osobą, z którą kiedyś łączyły nas bliskie relacje. To także poszukiwanie miłości idealnej, co niestety jest zgubną postawą, prowadzącą do niespełnienia w zderzeniu z rzeczywistością.

6 Kielichów Tarot – Finanse

Szóstka Kielichów mówi o tym, że finanse nie są w ogóle priorytetem w życiu. Wskazuje na dobrą sytuację finansową, choć taką którą ani się nie przejmujemy, ani się z niej nie cieszymy.

Szóstka Kielichów Tarot – Praca

W rozkładzie na pracę Szóstka Kielichów mówi o poszukiwaniu pracy, która przede wszystkim da nam poczucie spełnienia. Praca jako forma misji. Nieważne są przy tym kwestie zarobków, najważniejsze jest to, by czuć, że robi się coś dobrego lub ważnego.

Udostępnij

Aktualności

Social media

Kontakt do mnie

Telefon

85 674 64 99