5 MIECZY

Dwór Mieczy, Tarot

Piątka Mieczy

Piątka Mieczy w Tarocie jest pięćdziesiątą piątą kartą i wchodzi w grupę Arkan Małych. Karta Piątki Mieczy mówi o dążeniu do postawionego celu za wszelką cenę. To walka, w której wszystkie chwyty są dozwolone. Nieczysta, nieuczciwa gra. Kopanie dołków pod konkurentami. Tworzenie intryg i manipulowanie. To zaślepienie rządzą wygranej. A to nieuchronnie prowadzi do porażki. Piątka Mieczy jest kartą mówiącą o przegranej. Przy czym przegraną niekoniecznie musimy czytać dosłownie. Karta mówi o możliwości wygrania boju, który się toczy. Jednak zwycięstwo wcale nie przynosi tego, czego można byłoby się spodziewać. Przynosi rozczarowanie. A po bitwie, wokół pozostają tylko zgliszcza. Spalone mosty, zerwane przyjaźnie, straty materialne, tylko po to, by móc na końcu trzymać laur zwycięstwa. A laur ten w rzeczywistości przypomina koronę cierniową.

5 Mieczy w Tarocie – Informacje ogólne

Astrologia: Wenus w Wodniku
Żywioł: Powietrze
Myśl przewodnia: Porażka

Rada: Ustal swoje granice.

Ostrzeżenie: Nie czyń z walki najłatwiejszego sposobu na rozwiązanie trudnej sytuacji.

Słowa kluczowe w pozycji prostej: Klęska, Przegrana, Wygrana przynosząca rozczarowanie, Nieuczciwa konkurencja, Pokonywanie przeciwników, Walka

Słowa kluczowe w pozycji odwróconej: Pogodzenie się z porażką, Wybaczenie, Ustalenie nowych priorytetów, Niechęć do działania

Piątka Mieczy w Tarocie jako osoba

Piątka Mieczy wskazuje na osobę, która uparcie dąży do swojego celu. Jest na nim maksymalnie skupiona. Można nawet powiedzieć, że jest tym celem zaślepiona. Osoba waleczna i zaangażowana, podejmująca wiele działań ku temu, by zdobyć sukces. To także symbol człowieka, który odniósł porażkę życiową, bowiem źle ustalił swoje działania i priorytety.

5 Mieczy Tarot – Zdrowie

W zdrowiu Piątka Mieczy sygnalizuje bardzo intensywne bóle głowy. Może zapowiadać również konieczność przeprowadzenia ingerencji chirurgicznej.

Piątka Mieczy Tarot – Miłość

W miłości Piątka Mieczy oznacza walkę o miłość. Może to być walka o zdobycie czyichś względów, walka o przetrwanie relacji. Jednak podejmowane w tej walce działania nie przyniosą oczekiwanych skutków. Walka nie ma nic wspólnego z prawdziwą istotą miłości.

5 Mieczy Tarot – Finanse

Karta Piątki Mieczy zapowiada finansowe straty. Może wskazywać na źle ulokowane pieniądze, niewłaściwe inwestycje, wydatki na produkty, które okazały się trefne. Podejmowanie złych decyzji, przez które zamiast zarobić, traci się pieniądze.

Piątka Mieczy Tarot – Praca

Na gruncie zawodowym Piątka Mieczy mówi o niepowodzeniach w podejmowanych działaniach. To walka o coś, co nawet po zdobyciu, nie przynosi oczekiwanej radości. Nieuczciwa walka o awans, kopanie dołków pod konkurentami, rozległe manipulacje. Piątka Mieczy mówi także o zbyt wygórowanych ambicjach.

Udostępnij

Aktualności

Social media

Kontakt do mnie

Telefon

85 674 64 99